Boże Narodzenie i radosne kolędowanie

Czas płynie nieubłaganie. Za nami kolejne Święta Bożego Narodzenia – Pasterka, pierwszy i drugi dzień Świąt oraz związane z nimi spotkania opłatkowe w parafii. Świętowaniu towarzyszyło m.in. tradycyjne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Pierwsza sposobność do wspólnotowego śpiewania kolęd pojawiła się już przed Pasterką. Już od godz. 23.15, z inicjatywy ks. Marcina, wokalno-instrumentalny zespół działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury wraz ze zgromadzonymi w świątyni wiernymi i chórem parafialnym śpiewał kolędy i pastorałki.  Grupa złożona z dzieci, młodzieży i dorosłych, przy współudziale kilku muzyków – też w różnym wieku – grających na wielu instrumentach muzycznych, dała wspaniały pokaz swych umiejętności muzycznych. Pomimo niewielu prób, które towarzyszyły przedsięwzięciu, występ był sukcesem. Kolędy śpiewano głośno i radośnie przy akompaniamencie gitar (klasycznej i basowej), trąbki, puzonu, akordeonu, key boardu i perkusji. 

Kolędy wykonywano również w trakcie spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Wspólnoty działające przy parafii. W Galerii znajdują się fotografie z okresu Świąt Bożego Narodzenia i ze spotkania opłatkowego, które odbyło się 2 stycznia 2016r. w sali parafialnej.

Przed nami kolędowanie w czasie marszu zwanego Orszakiem Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy!