Kto z nas na początku nowego roku nie czyni pewnych postanowień? Jeden z nas chce poprawić zdrowie i schudnąć, drugi pragnie zerwać z nałogiem, trzeci-poprawić relacje z kimś w rodzinie, ktoś inny chce znaleźć lepszą pracę. A jak wychodzi nam realizacja tych noworocznych postanowień? Najczęściej zapominamy o nich i przypominamy sobie na koniec roku, kiedy w sylwestrowy wieczór odliczamy sekundy do nowego, mamy nadzieję - lepszego roku.

Nie musi tak być i teraz, u progu roku 2016. Mam dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy próbują tylko i wyłącznie własnymi siłami realizować swoje plany i zamierzenia. Nie jesteśmy sami! Jest Nowenna Pompejańska.

Nasza kochana Matka Maryja zostawiła nam obietnicę spełnienia każdej prośby, o którą będziemy wytrwale prosić. Wytrwałość związana jest z odmawianiem różańca przez kolejne 54 dni Nowenny Pompejańskiej.
Jej powstanie wiąże się z historią pewnego Włocha, Bartolo Longo, który wychowywał się w religijnej rodzinie. Z domu wyniósł on pobożność oraz znajomość modlitwy różańcowej. Na studiach prawniczych zainteresował się jednak praktykami spirytystycznymi, został kapłanem szatana i przez wiele lat zwalczał Kościół i religię katolicką. Za przyczyną łaski i przyjaciół wrócił do Boga z pragnieniem odpokutowania za swoje grzechy. Usłyszał wewnętrzny głos, nakazujący mu rozpowszechnianie nabożeństwa różańcowego. Odtąd poprzysiągł propagować tę modlitwę, aż zazna spokoju sumienia i dostąpi zbawienia. Longo pisał książki, modlitewniki, wzniósł Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, rozwinął działalność misyjną, głosił cuda Maryi, zakładał sierocińce, szkoły, warsztaty pracy. Poświęcił swoje życie Maryi Różańcowej i dzięki wypełnieniu swej przysięgi, dostąpił chwały nieba, gdyż został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 1980 roku.

W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach modliła się o łaskę uzdrowienia z nieuleczalnej choroby młoda dziewczyna, Fortunatyna Agrelli. Ukazała jej się wtedy Maryja, mówiąc, że gdy chce uzyskać jakąś łaskę, ma odprawić na cześć Matki Bożej trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic różańca, a następnie 3 nowenny dziękczynne. Po odprawieniu nowenny dziewczyna została cudownie uzdrowiona i zapoczątkowane zostało nabożeństwo zwane też "nowenną nie do odparcia".

Nowenna Pompejańska polega na odmawianiu przez 54 kolejnych dni trzech części różańca: radosnej, bolesnej i chwalebnej (można, lecz nie jest to konieczne, odmawiać także tajemnice światła). Pierwsze 27 dni odprawiamy trzy nowenny błagalne (3x9 dni), kolejne 27 dni to trzy nowenny dziękczynne. Na zakończenie każdej należy powiedzieć formułę odpowiedniej modlitwy oraz trzykrotne westchnienie "Królowo różańca świętego, módl się za nami".

Tutaj można znaleźć dokładną instrukcję jak odmawiać Nowennę Pompejańską.

Nowenna nie do odparcia jest skuteczna w wypraszaniu potrzebnych łask, co potwierdzają liczne świadectwa. Relacje osób, które przekonały się o sile modlitwy różańcowej, przeczytać można na stronie: http://pompejanska.rosemaria.pl.