18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         4 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

 

2.         6 sierpnia, we czwartek – święto Przemienienia Pańskiego.

 

3.         Również, 6 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

4.         7 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

           

5.         Także, 7 sierpnia, w piątek o godz. 20.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski w ramach 30.Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Nabożeństwo będzie transmitowane w Internecie. W sposób szczególny zapraszamy na tę modlitwę pielgrzymów duchowych z Grupy Srebrnej.

 

6.         8 sierpnia, w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

 

7.         Po raz kolejny przypominamy, że uczestnicy nabożeństw zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, jeśli nie da się zachować dystansu społecznego. Prośba ta jest tym bardziej uzasadniona, ponieważ w ostatnim okresie zanotowano w Polsce rekordową liczbę zachorowań na koronawirusa, a część z tych zakażeń miała miejsce w kościołach.