17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji, są także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

 

2.         29 lipca, we środę – wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza.

 

3.         31 lipca, w piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela Zakonu Jezuitów.

 

4.         1 sierpnia, w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakonu Redemptorystów.

           

5.         Również, 1sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

6.         Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

7.         2 sierpnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

8.         Zachęcamy do podjęcia, w sierpniu, postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.

 

9.         Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa, w tym roku nie odbędzie się Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę.

Natomiast, zapraszamy chętnych do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

            - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

            - odmówienie cząstki różańca,

            - spełnienie dobrego uczynku,

            - dobrowolna ofiara.

            Przyjmowane są zapisy do Grupy Srebrnej.

 

10.       Informujemy i ostrzegamy o przykrych incydentach na naszym cmentarzu: zgłaszane są przypadki kradzieży kwiatów oraz zniczy z grobów. Przypominamy, że cmentarz jest miejscem świętym, a każda kradzież jest grzechem ciężkim.

 

11.      Dziękujemy nowożeńcom: Karolinie Zębrowskiej i Łukaszowi Oleszczukowi za kwiaty do kościoła. 

12.       Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc sierpień:

            -aby Maryja była bardziej znana i miłowana;

            -o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych;

            -o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich;

            -o oddalenie wszelkich epidemii.