14 CZERWCA 2020

1.         Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 18 czerwca o godz. 18.00.

2.         15 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

3.         Również, 15 czerwca, w poniedziałek rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

4.         17 czerwca, we środę – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

5.         19 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

6.         Z inicjatywy Akcji Katolickiej, 19 czerwca, w piątek, rozpocznie się nowenna przed wyborami prezydenckimi. Zachęcamy do modlitwy i postu w tej intencji.

7.         20 czerwca, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8.         Także, 20 czerwca, w sobotę – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

9.         Msza św. wieczorna w sobotę, 20 czerwca, zostanie odprawiona o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. obrzędowa z racji ślubu.

10.       W najbliższą niedzielę, 21 czerwca, o godz. 9.15 odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.

11.       21 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.