10 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1.         Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

2.         Jutro – wspomnienie św. Jadwiga, królowej.

 

3.         10 czerwca, we środę - 21.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie. Główne uroczystości z tym związane odbędą się w katedrze drohiczyńskiej o godz. 18.00 (formuła zamknięta).

            Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

 

4.         11 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa. Podczas procesji prosimy o stosowanie się do przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe i przypomniane w komunikacie Kurii Diecezjalnej.

            Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

            Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

            Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

            Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po sumie.

 

5.         12 czerwca, w piątek – wspomnienie świętych męczenników Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza, Edwarda Grzymały, Władysława Maćkowiaka, Michała Woźniaka, prezbiterów, Marii Marty Kazimiery Wołowskiej, dziewicy i Towarzyszy. Wszyscy wymienieni są męczennikami II wojny światowej i pochodzili z terenu obecnej Diecezji Drohiczyńskiej.

 

6.         13 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

 

7.         Również, 13 czerwca, w sobotę po Mszy św. wieczornej – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym, a po nich – tradycyjna procesja z różańcem fatimskim.

 

8.         Ofiary zbierane na tacę, w przyszłą niedzielę, 14 czerwca, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.