12 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 CZERWCA 2020

 

1.         23 czerwca, we wtorek – Dzień Ojca. Modlimy się w intencji ojców.

 

2.         24 czerwca, we środę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

3.         Również, 24 czerwca, we środę o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych przyjmie z rąk Księdza Biskupa Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania.

            Z tej racji nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30.

 

4.         27 czerwca, w sobotę po nabożeństwie wieczornym rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego, przerwana przez pandemię koronawirusa.

 

5.         Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na „Obozy wakacyjne”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

6.         Na cmentarzu trwają prace porządkowe polegające na koszeniu trawy i chwastów między grobami. Niestety, przy tej okazji na niektóre groby spadają ścięte fragmenty zieleni, lekko zanieczyszczając pomniki. Pracownicy do czyszczenia nagrobków używają dmuchawy, ale nie wszystko da się sprzątnąć. Dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz sprzątnięcie nagrobków we własnym zakresie. Wystarczy do tego niewielka szczotka lub szmata. Idealnie by było, żeby tam, gdzie warstwa skoszonej trawy i chwastów jest gruba – wszystko zgrabić i złożyć przy kontenerach. Bóg zapłać!

 

7.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Dominice Krasnodębskiej i Łukaszowi Mateuszowi Kietlińskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.