ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 MAJA 2020

1.         Od wczoraj został zniesiony limit osób mogących jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach i kaplicach. Nadal jednak obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

2.         Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

3.         Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

4.         Również, jutro rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa czerwcowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie.

Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach przydrożnych i w domach prywatnych.

5.         Także, jutro – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo czerwcowe, które będzie ofiarowane w ich intencji.

6.         1 czerwca, w poniedziałek, po nabożeństwie wieczornym – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

7.         3 czerwca, we środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, pierwszych męczenników afrykańskich (Uganda).

8.         Również, 3 czerwca, we środę, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do wtorku zgłaszać chętnych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte. Odwiedziny chorych mieszkających we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a mieszkających w Kosowie – o godz. 15.00.

9.         Także, 3 czerwca, we środę po nabożeństwie wieczornym – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

10.       4 czerwca, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

11.       5 czerwca, w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

12.       Również, 5 czerwca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

Po nabożeństwie wieczornym - spotkanie dzieci, które w najbliższą niedzielę będą obchodziły rocznicę I Komunii św.

O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

13.       Także, 5 czerwca, w piątek – 29.Rocznica utworzenia przez Papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

14.       6 czerwca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

15.       Również, 6 czerwca, po nabożeństwie wieczornym – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

16.       W przyszłą niedzielę, 7 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Aby spełnić wymaganie wynikające z Przykazań Kościelnych o spowiedzi i Komunii wielkanocnej, zapraszamy codziennie o godz. 17.00 do spowiedzi. Księża będą w tym czasie pełnili dyżur w konfesjonale. Spowiedź będzie się też odbywała podczas każdej Mszy św.

7 czerwca – to także pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo czerwcowe.

17.       Przypominamy, że 7 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św.

Spowiedź dla dzieci i ich rodziców - w piątek, 5 czerwca.

18.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc czerwiec:

-owynagrodzenie najświętszym sercom Jezusa i Maryi za grzechy bluźnierstwa;

-osiły duchowe dla prześladowanych chrześcijan;

-ooddalenie wszelkich epidemii.

19.       Dziękujemy nowożeńcom Katarzynie Miazdze i Grzegorzowi Mościckiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.