7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 

1.         25 maja, w poniedziałek – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów i 26.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane, odbędą się w Drohiczynie. Początek - o godz. 12.00.

 

2.         26 maja, we wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.

 

3.         Również, 26 maja, we wtorek – Dzień Matki.

 

4.         29 maja, w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

5.         31 maja, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego w Roku Liturgicznym.

 

6.         3 czerwca, we środę, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 2 czerwca zgłaszać chętnych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte. Odwiedziny chorych mieszkających we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a mieszkających w Kosowie – o godz. 15.00.

 

7.         7 czerwca o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły dzieci z klas czwartych wraz z rodzicami. Weźmy pod uwagę, że we Mszy św. w naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć do 150 osób.

            Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w piątek i sobotę, 5 i 6 czerwca.

            Uroczystość rocznicowa będzie okazją do wypełnienia przykazań kościelnych o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, bo właśnie 7 czerwca upływa ten czas.

 

8.         Prosimy, aby liderzy grup parafialnych w najbliższym czasie ustalili ze swoimi opiekunami terminy spotkań formacyjnych.

 

9.         Dziękujemy nowożeńcom Magdalenie Pytel i Radosławowi Ryciakowi za kwiaty do dekoracji kościoła.