2 NIEDZIELA ADWENTU

1.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Albinów i Tosie kolonie, wtorek – Sitne: ul. Armii Krajowej, Spacerowa, Węgrowska i Wiatraczna, środa (od godz. 11.30) – Kosów: ul. Nurska i Radosna, czwartek – Kosów: ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa, piątek (od godz. 12.30) – Kosów ul. Pańska, sobota (od godz. 12.30) – Kosów: ul. Słoneczna i Sadowa.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

2.       7 grudnia, we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki, a następnie rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

3.       Również, 7 grudnia, we wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z Patrycją Hurlak, nawróconą aktorką, znaną m. in. z roli Majki w serialu „Klan”. Nasz Gość podzieli się świadectwem o swoim życiu, nawróceniu i magii. Będzie też można nabyć książki podpisane przez autorkę.

Spotkanie jest obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania i rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy na nie także innych zainteresowanych parafian.

4.       8 grudnia, we środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele: o godz. 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30.

5.       W dniach 10 – 12 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe.

Program rekolekcji będzie następujący… (przeczytać program na pierwszy dzień!).

Spowiedź – piątek i sobota.

Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. kan. dr Jarosław Rzymski, Notariusz Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

6.       W przyszłą niedzielę, 12 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

7.       22 grudnia, we środę (jeśli na to pozwoli sytuacja epidemiczna), planowane są  odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 20 grudnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

8.       Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza wszystkich studentów pochodzących z terenu Diecezji Drohiczyńskiej studiujących w Warszawie oraz członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mieszkających w stolicy na spotkanie opłatkowe z Księdzem Biskupem Piotrem Sawczukiem, które dobędzie się 15 grudnia br. o godz. 17.00 w auli Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9.       Zachęcamy do udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. Przed prezbiterium znajduje się drzewko z zawieszonymi na nim serduszkami, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka, a także inne dane potrzebne do przygotowania właściwego prezentu. Paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do piątku, 17 grudnia, na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa.