1 NIEDZIELA ADWENTU

1.       Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

          Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje.

          „Roraty” będą odprawiane w każdą środę, rano o godz. 6.45 oraz w soboty - o godz. 17.00. W sposób szczególny, do udziału w wieczornych „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion.

          Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 10 -12 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Jarosław Rzymski, Notariusz Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.

          Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jest to trzecia część trzyletniego programu duszpasterskiego, poświęconego Najświętszemu Sakramentowi, którego mottem są słowa: „Eucharystia daje życie”.

 

2.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Stary i Nowy Ratyniec, wtorek – Nowa Wieś i Grądy, środa – Henrysin, Zawady i Olszew, czwartek – Rytele Wszołki i Jakubiki, piątek – Kosów Lacki kolonie oraz ul. Parkowa, Wiejska, Mazowiecka, a także Tosie i Krupy, sobota – Kosów Lacki: ul. Młynarska, Zacisze i Kwiatowa

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

         

3.       30 listopada, we wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła.

 

4.       2 grudniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

         

5.       3 grudnia, w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona misji katolickich.

 

6.       Również, 3 grudniapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

7.       4 grudniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

8.       5 grudnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

9.       Także, 5 grudnia, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 22.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

10.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc grudzień: Intencja ewangelizacyjna – Katecheci. Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

 

11.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc grudzień:

          -o pojednanie zwaśnionych osób w naszych rodzinach i w sąsiedztwie;

          -o przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła i Ewangelii;

          -o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

 

12.     Pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską Wigilię”, rozpoczyna się XXVIII Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021. Przy tej okazji można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych dla dzieci w wakacje 2022 r. Świece są w cenie 18 zł/szt.