32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       9 listopada, we wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

2.       10 listopada, we środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

3.       11 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

 

4.       Również, 11 listopada, we czwartek - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, o godz. 10.00 (w intencji Ojczyzny) i o godz. 17.00. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.

 

5.       12 listopada, w piątek – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

 

6.       13 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

7.       14 listopada, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Dzień Ubogich i 13.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Libanie. Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

 

8.       Informujemy, że od 1 listopada br. funkcję kościelnego w naszej świątyni pełni Pan Michał Poślada z Kosowa Lackiego. Z dniem dzisiejszym następuje też zmiana na stanowisku grabarza. Przestaje nim być Pan Dariusz Buczyński, a zostaje - również Pan Michał Poślada. Panu Dariuszowi dziękujemy za ponad roczną posługę na naszym cmentarzu, a Panu Michałowi życzymy owocnej pracy.

          Jednocześnie wyjaśniamy. W lipcu br. na cmentarzu przy kaplicy został ustawiony automat do zniczy. Zniczomat jest własnością osoby prywatnej, z którą parafia podpisała umowę dzierżawy (1 zł za dzień dzierżawy, plus koszty zużycia energii elektrycznej). Niestety automat często jest zawodny. Pobiera pieniądze, a nie wydaje wkładów do zniczy. Sprawa została zgłoszona właścicielowi, aby usunął nieprawidłowości. Jeżeli problemy nie ustąpią, umowa zostanie rozwiązana. Natomiast osoby, które zostały poszkodowane, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej, celem zwrotu utraconych środków.