1.       1 listopada (jutro) – uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw będzie następujący:

-w kościele – Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00;

-na cmentarzu: o godz. 11.00 – wspólna modlitwa „wypominkowa”, o godz. 11.30 – procesja z modlitwami w intencji zmarłych i o godz. 12.00 – Msza św. w kaplicy cmentarnej.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele duszpasterskie.

Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00!

2.       2 listopada, we wtorek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 – procesja wokół kościoła z modlitwami w intencji zmarłych. O godz. 16.00 – różaniec „wypominkowy” na cmentarzu.

3.       W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada będziemy zbierać się na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 (początek przy kaplicy), aby modlić się w intencji naszych zmarłych.

4.        Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać, pod zwykłymi warunkami:

-odpust zupełny, w tym roku, na podstawie dekretu Penitencjarii Apostolskiej – w wybrane osiem dni w miesiącu listopadzie;

- odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

5.       Można jeszcze składać kartki „wypominkowe”. Za naszych zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w „wypominkach” będziemy się modlić: 1 listopada - o godz. 11.00 (na cmentarzu), od 2 do 8 listopada – w czasie różańca na cmentarzu i od 9 do 30 listopada (w kościele) – codziennie od godz. 16.30 (w dni powszednie) i od godz. 9.30 (w niedziele).

Zostaną też za nich odprawione Msze św.: 1 i 2 listopada, w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna) i w czasie rekolekcji.

6.       4 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

7.       Również, 4 listopada, – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z racji różańca „wypominkowego” nie będzie Godziny Świętej, a po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo w intencji powołań.

8.       5 listopada – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

9.       6 listopadapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

10.     7 listopada – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.

11.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD: Intencja powszechna – Osoby cierpiące na depresję. Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

12.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na listopad:

-o zachowanie wartości chrześcijańskich przez Polaków;

-o wieczny pokój dla zmarłych biskupów, kapłanów oraz członków Żywego Różańca;

-o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.