33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący: wtorek – Guty, środa – Dębe, Stara i Nowa Maliszewa, czwartek – Żochy, piątek – Chruszczewka, sobota – Trzciniec Mały i Duży.

          Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

          Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.       16 listopada, we wtorek – święto Najświętszej Maryi  Panny  Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

         

3.       17 listopada, we środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

4.       18 listopada, we czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, a zarazem patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

5.       20 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

6.       W przyszłą niedzielę, 21 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.