11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       14 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

2.        15 czerwca, we wtorek, rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

 

3.        17 czerwca, we czwartek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

4.       20 czerwca, w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

5.       Decyzją Episkopatu Polski z dniem 20 czerwca, od przyszłej niedzieli, zostaje cofnięta dyspensa od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

 

6.       W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Damianka Kucharczyka. Dwulatek choruje na bardzo rzadką i trudną do leczenia chorobę – autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Koszt leczenia wynosi około 150 tys. zł.

          Chłopczyk jest wnuczkiem Pani Ewy, długoletniej sekretarki w Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim, wywodzącej się z naszej parafii.

          W imieniu własnym, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej bardzo prosimy o włączenie się do zbiórki.

          Informacje dotyczące historii choroby dziecka dostępne są na stronie: www.siepomaga.pl/damian-kucharczyk.

          Również, w związku z tym, 3 lipca br. w Sali OSP w Kosowie Lackim odbędzie się BAL CHARYTATYWNY. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

7.       Dziękujemy nowożeńcom: Katarzynie Kryczce i Marcinowi Zelczakowi oraz Sylwii Maliszewskiej i Radosławowi Laskowieckiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.