10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 10 czerwca o godz. 18.00.

 

2.        8 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

 

3.       10 czerwca, we czwartek - 22.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie i 30.Rocznica powstania Diecezji Drohiczyńskiej. Główne uroczystości z tym związane odbędą się na placu przykatedralnym w Drohiczynie o godz. 18.00.

          Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

 

4.       11 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

 

5.       12 czerwca, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

6.        13 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

7.       Również, 13 czerwca, w niedzielę po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową.

 

8.       Rodzina Państwa Trzcińskich z Trzcińca Dużego, ofiary pożaru z 12 maja br., składa serdeczne podziękowania osobom, które wsparły ją finansowo podczas zbiórki do puszek 30 maja. Zebranych zostało 5 tysięcy złotych.

 

9.       Dziękujemy nowożeńcom: Lucynie Kulczyk i Łukaszowi Mrozowi oraz Annie Pawlickiej i Pawłowi Szajko, a także osobom, które przygotowały ołtarzyki na procesję Bożego Ciała, za kwiaty do dekoracji kościoła.