UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.       Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

          Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

 

2.        Również dzisiaj, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek celem wsparcia ofiar pożaru, który miał miejsce 12 maja br. w Trzcińcu Dużym.

 

3.       31 maja, w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia kończymy odprawianie nabożeństw majowych.

 

4.       1 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 

5.       Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odbywały się po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie.

                    Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach przydrożnych i w domach prywatnych.

 

6.        1 czerwca, we wtorek – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo czerwcowe, które będzie ofiarowane w ich intencji.

 

7.       3 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa. Podczas procesji prosimy o stosowanie się do przepisów sanitarnych (zachowanie dystansu 1,5 matra od innych osób, a jeśli jest to niemożliwe – zasłonięcie ust i nosa).

          Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

          Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

          Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

          Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po sumie.

          3 czerwca, to także pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie Godziny Świętej.

8.       4 czerwcapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. wieczornej – nieszpory z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

9.       5 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

10.     Również, 5 czerwcapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

11.     Także, 5 czerwca, w sobotę – 30.Rocznica utworzenia przez papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

 

12.     6 czerwca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nieszpory o Najświętszym Sakramencie z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

13.     Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec: Intencja Ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa. Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

 

14.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc czerwiec:

-o wynagrodzenie najświętszym sercom Jezusa i Maryi za grzechy bluźnierstwa i profanacje;

-za kapłanów nowo wyświęconych i świętujących kolejne rocznice święceń kapłańskich;

-o oddalenie epidemii.

 

15.     Dziękujemy nowożeńcom: Pauli Królikowskiej i Mariuszowi Sikorskiemu oraz Edycie Maleszewskiej i Piotrowi Aderkowi, a także rodzicom dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii św., za kwiaty do dekoracji kościoła.