ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.       Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

2.        Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

3.       Od jutra do najbliższej soboty, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe.

4.       25 maja, we wtorek – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów i 27.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane, odbędą się w Drohiczynie. Początek - o godz. 12.00.

5.       26 maja, we środę – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.

6.       Również, 26 maja, we środę – Dzień Matki.

7.       27 maja, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.       29 maja, w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

9.       W przyszłą niedzielę, 30 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

10.     Także, w przyszłą niedzielę, 30 maja, o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św.

Spowiedź dla dzieci i ich rodziców - w piątek, 29 maja, o godz. 17.15.

11.     Również, 30 maja, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

12.     12 maja miał miejsce pożar domu Państwa Bogusława i Jadwigi Trzcińskich w Trzcińcu Dużym. Niestety Pan Bogusław w wyniku pożaru poniósł śmierć. Celem wsparcia i pokrycia przynajmniej części strat, w przyszłą niedzielę, 30 maja, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji.

13.     Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z oferty wakacyjnej Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.