7 NIEDZIELA WIELKANOCY
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.       Kończymy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw, z tym związanych, w najbliższym tygodniu będzie następujący:

-17 maja     - o godz. 15.00 – Nowy Ratyniec;

- o godz. 15.00 – Stary Ratyniec i Zaleś;

-18 maja     - o godz. 15.00 – Telaki;

- o godz. 15.00 – Tosie i Krupy.

2.        23 maja, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego w Roku Liturgicznym.

3.       W najbliższą niedzielę, 23 maja, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św.

Z tej racji ulegnie zmianie porządek odprawiania nabożeństw.

Dzieci przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach, podczas Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00. W związku z obostrzeniami sanitarnymi do kościoła na Msze św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00 będą mogły wejść tylko dzieci pierwszokomunijne, ich rodzice i rodzice chrzestni. Rodziny i wszyscy inni uczestniczą w nabożeństwie na zewnątrz kościoła.

Aby umożliwić udział we Mszy św. jak największej liczbie osób, w kościele zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.

Msze św. w kaplicach będą odprawione o godz. 8.00. Nabożeństwo majowe – po Mszy św. wieczornej.

4.       Przypominamy, że przy naszej parafii (w salce katechetycznej) czynny jest punkt darmowych porad prawnych, których udziela mec. Tomasz Słomiak. Punkt czynny jest w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od godz. 18.00.