6 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.       Kontynuujemy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw, z tym związanych, w najbliższym tygodniu będzie następujący:

-10 maja     - o godz. 15.00 – Nowa Wieś;

- o godz. 15.00 – Łomna;

-11 maja     - o godz. 15.00 – Rytele Wszołki;

- o godz. 15.00 – Chruszczewka;

-12 maja     - o godz. 15.00 – Guty;

- o godz. 15.00 – Żochy;

-13 maja     - o godz. 15.00 – Olszew;

- o godz. 15.00 – Grądy;

-14 maja     - o godz. 15.00 – Zawady;

- o godz. 15.00 – Jakubiki;

-15 maja     - o godz.   9.00 – Kosów-Sitne, ul. Długa, ul. Węgrowska,

ul. Spacerowa i przyległe (o godz. 9.00 – Msza św. w kościele, po Mszy św. - stacja przy krzyżu papieskim);

-o godz.    9.00 – Kosów-Albinów, ul. Leśna, ul. Piaskowa

i ul. Małkińska (o godz. 9.00 – Msza św. w kościele, po Mszy św. - stacja przy krzyżu papieskim).

Z racji na pandemię koronawirusa nie można organizować procesji. Poświęcenia będą rozpoczynały się Mszą św. w intencji: o błogosławieństwo dla mieszkańców i pracy rolnika, a następnie zostanie odmówiona jedna stacja z tradycyjnej procesji. Msza św., aby mogło w niej uczestniczyć więcej osób, powinna być zorganizowana na otwartej przestrzeni, np. przy krzyżu (jeśli pozwoli na to pogoda). Nie dotyczy to kościoła i kaplic. Uczestnicy nabożeństwa powinni zachować tzw. dystans społeczny, czyli odległość ok. 1,5 metra od innej osoby i mieć założoną maseczkę.

2.        W dniach 10 – 12 maja, od poniedziałku do środy – kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3.       13 maja, we czwartek – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Nie będzie tradycyjnej procesji różańcowej.

4.       14 maja, w piątek – święto św. Macieja, apostoła.

5.       Również, 14 maja, w piątek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.        16 maja, w przyszłą niedzielę, 7 Niedzielę Wielkanocną – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.       Także, 16 maja, w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie dzieci, które 30 maja będą obchodzić rocznicę I Komunii św.