5 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.       3 maja, w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

2.        Również, 3 maja, w poniedziałek przypada 230.Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

3.       4 maja, we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę.

4.       Także, 4 maja, rozpoczynamy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw w najbliższym tygodniu będzie następujący:

-4 maja - o godz. 18.00 – Kosów: ul. Kościelna, ul. Nurska i przyległe

(o godz. 18.00 – Msza św. w kościele, po Mszy św. i majowym - stacja przy krzyżu papieskim);

-5 maja - o godz. 15.00 – Nowa i Stara Maliszewa;

- o godz. 15.00 – Dębe;

- o godz. 18.00 – Henrysin (Msza św. w kościele);

-6 maja - o godz. 15.00 – Trzciniec Mały;

- o godz. 15.00 – Trzciniec Duży;

-8 maja - o godz.   9.00 – Kosów-Hulidów, ul. Młynarska, ul. Pańska

i przyległe (o godz. 9.00 – Msza św. w kościele, po Mszy św. - stacja przy krzyżu papieskim);

- o godz.  9.00 – Kosów: ul. Nowa, ul. Kolejowa, ul. Polna

i przyległe (o godz. 9.00 – Msza św. w kościele, po Mszy św. - stacja przy krzyżu papieskim).

Z racji na pandemię koronawirusa nie można organizować procesji. Poświęcenia będą rozpoczynały się Mszą św. w intencji: o błogosławieństwo dla mieszkańców i pracy rolnika, a następnie zostanie odmówiona jedna stacja z tradycyjnej procesji. Msza św., aby mogło w niej uczestniczyć więcej osób, powinna być zorganizowana na otwartej przestrzeni, np. przy krzyżu (jeśli pozwoli na to pogoda). Nie dotyczy to kościoła i kaplic. Uczestnicy nabożeństwa powinni zachować tzw. dystans społeczny, czyli odległość ok. 1,5 metra od innej osoby i mieć założoną maseczkę.

Cały program poświęcenia pól znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

5.       6 maja, we czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

6.       Również, 6 maja - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

7.       7 majapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

8.       8 maja, w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

9.       Z dużym wyprzedzeniem informujemy, że uroczystość I Komunii św. w roku 2022, w naszej parafii, odbędzie się 22 maja o godz. 10.00.