Back to Top

Ogłoszenia duszpasterskie 28 czerwca 2020

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Jutro – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną i o godz. 18.00.

Ofiary składane w tym dniu na tacę, czyli tzw. świętopietrze, przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Jest to także dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, w naszych modlitwach, o Dostojnym Solenizancie.

 

2.         2 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

3.         3 lipca, w piątek – święto św. Tomasza, apostoła. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego wikariusza, ks. Tomasza Łapińskiego.

 

4.         Również, 3 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

            W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

 

5.         4 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

6.         5 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

7.         Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc lipiec:

            -aby osoby samotne spotykały się z życzliwością społeczeństwa,

            -o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie,

            -o pokój w sercach rodzin przeżywających trudności,

            -o oddalenie wszelkich epidemii.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 21 czerwca 2020

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 CZERWCA 2020

 

1.         23 czerwca, we wtorek – Dzień Ojca. Modlimy się w intencji ojców.

 

2.         24 czerwca, we środę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

3.         Również, 24 czerwca, we środę o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych przyjmie z rąk Księdza Biskupa Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania.

            Z tej racji nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30.

 

4.         27 czerwca, w sobotę po nabożeństwie wieczornym rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego, przerwana przez pandemię koronawirusa.

 

5.         Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na „Obozy wakacyjne”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

6.         Na cmentarzu trwają prace porządkowe polegające na koszeniu trawy i chwastów między grobami. Niestety, przy tej okazji na niektóre groby spadają ścięte fragmenty zieleni, lekko zanieczyszczając pomniki. Pracownicy do czyszczenia nagrobków używają dmuchawy, ale nie wszystko da się sprzątnąć. Dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz sprzątnięcie nagrobków we własnym zakresie. Wystarczy do tego niewielka szczotka lub szmata. Idealnie by było, żeby tam, gdzie warstwa skoszonej trawy i chwastów jest gruba – wszystko zgrabić i złożyć przy kontenerach. Bóg zapłać!

 

7.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Dominice Krasnodębskiej i Łukaszowi Mateuszowi Kietlińskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 14 czerwca 2020

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 CZERWCA 2020

 

1.         Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 18 czerwca o godz. 18.00.

 

2.         15 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

 

3.         Również, 15 czerwca, w poniedziałek rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

 

4.         17 czerwca, we środę – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

5.         19 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

 

6.         Z inicjatywy Akcji Katolickiej, 19 czerwca, w piątek, rozpocznie się nowenna przed wyborami prezydenckimi. Zachęcamy do modlitwy i postu w tej intencji.

 

7.         20 czerwca, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

8.         Także, 20 czerwca, w sobotę – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

9.         Msza św. wieczorna w sobotę, 20 czerwca, zostanie odprawiona o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. obrzędowa z racji ślubu.

 

10.       W najbliższą niedzielę, 21 czerwca, o godz. 9.15 odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.

 

11.       21 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 7 czerwca 2020

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1.         Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

2.         Jutro – wspomnienie św. Jadwiga, królowej.

 

3.         10 czerwca, we środę - 21.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie. Główne uroczystości z tym związane odbędą się w katedrze drohiczyńskiej o godz. 18.00 (formuła zamknięta).

            Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

 

4.         11 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa. Podczas procesji prosimy o stosowanie się do przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe i przypomniane w komunikacie Kurii Diecezjalnej.

            Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

            Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

            Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

            Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po sumie.

 

5.         12 czerwca, w piątek – wspomnienie świętych męczenników Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza, Edwarda Grzymały, Władysława Maćkowiaka, Michała Woźniaka, prezbiterów, Marii Marty Kazimiery Wołowskiej, dziewicy i Towarzyszy. Wszyscy wymienieni są męczennikami II wojny światowej i pochodzili z terenu obecnej Diecezji Drohiczyńskiej.

 

6.         13 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

 

7.         Również, 13 czerwca, w sobotę po Mszy św. wieczornej – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym, a po nich – tradycyjna procesja z różańcem fatimskim.

 

8.         Ofiary zbierane na tacę, w przyszłą niedzielę, 14 czerwca, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 81