26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.         Dzisiaj po Mszach św., jak to ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, odbywa się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej.

 

2.         28 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 

3.         Również, w poniedziałek, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, włączając się w inicjatywę „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i placach świata”, będziemy się modlić o jedność, za kapłanów i za Ojczyznę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przykościelnym przy krzyżu papieskim. Serdecznie zapraszamy.

 

4.         29 września, we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

5.         30 września, we środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

6.         1 października, we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.

 

7.         Także, 1 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

8.         Również, 1 października, we czwartek, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane, w dni powszednie, codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – po sumie.

            Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, we czwartek – kółka różańcowe, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

            Po Mszy św., we czwartek, 1 października, odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

9.         Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 16.00 do 16.45.

 

10.       2 października, w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

11.       Także, 2 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

12.       3 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.

13.       4 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Nie będzie procesji.

 

14.       Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 4 października, będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

15.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc październik:

-o siły duchowe i fizyczne dla pracujących na misjach;

-o wytrwanie powołanych do kapłaństwa;

-w intencjach członków Żywego Różańca.