Back to Top

Ogłoszenia duszpasterskie 13 czerwca 2021.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       14 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

2.        15 czerwca, we wtorek, rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

 

3.        17 czerwca, we czwartek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

4.       20 czerwca, w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

5.       Decyzją Episkopatu Polski z dniem 20 czerwca, od przyszłej niedzieli, zostaje cofnięta dyspensa od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

 

6.       W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Damianka Kucharczyka. Dwulatek choruje na bardzo rzadką i trudną do leczenia chorobę – autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Koszt leczenia wynosi około 150 tys. zł.

          Chłopczyk jest wnuczkiem Pani Ewy, długoletniej sekretarki w Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim, wywodzącej się z naszej parafii.

          W imieniu własnym, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej bardzo prosimy o włączenie się do zbiórki.

          Informacje dotyczące historii choroby dziecka dostępne są na stronie: www.siepomaga.pl/damian-kucharczyk.

          Również, w związku z tym, 3 lipca br. w Sali OSP w Kosowie Lackim odbędzie się BAL CHARYTATYWNY. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

7.       Dziękujemy nowożeńcom: Katarzynie Kryczce i Marcinowi Zelczakowi oraz Sylwii Maliszewskiej i Radosławowi Laskowieckiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

8.       Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

          -Kamil Tomasz Anuszkiewicz, par. tut. i Paulina Kopeć, par. Matki Bożej Fatimskiej i Bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie – zapowiedź druga;

          -Krzysztof Rytel, par. tut. i Ewelina Talacha, par. Św. Józefa w Siedlcach – zapowiedź pierwsza;

          -Szymon Wojciechewicz, par. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem i Katarzyna Ewelina Żochowska, par. tut. – zapowiedź pierwsza;

          -Wojciech Rzeszotek i Magdalena Żochowska, oboje par. tut. – zapowiedź pierwsza.

          Gdyby ktoś znał ewentualne przeszkody, zachodzące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 6 czerwca 2021.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 10 czerwca o godz. 18.00.

 

2.        8 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

 

3.       10 czerwca, we czwartek - 22.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie i 30.Rocznica powstania Diecezji Drohiczyńskiej. Główne uroczystości z tym związane odbędą się na placu przykatedralnym w Drohiczynie o godz. 18.00.

          Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

 

4.       11 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

 

5.       12 czerwca, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

6.        13 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

7.       Również, 13 czerwca, w niedzielę po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową.

 

8.       Rodzina Państwa Trzcińskich z Trzcińca Dużego, ofiary pożaru z 12 maja br., składa serdeczne podziękowania osobom, które wsparły ją finansowo podczas zbiórki do puszek 30 maja. Zebranych zostało 5 tysięcy złotych.

 

9.       Dziękujemy nowożeńcom: Lucynie Kulczyk i Łukaszowi Mrozowi oraz Annie Pawlickiej i Pawłowi Szajko, a także osobom, które przygotowały ołtarzyki na procesję Bożego Ciała, za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 30 maja 2021.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.       Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

          Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

 

2.        Również dzisiaj, po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek celem wsparcia ofiar pożaru, który miał miejsce 12 maja br. w Trzcińcu Dużym.

 

3.       31 maja, w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia kończymy odprawianie nabożeństw majowych.

 

4.       1 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 

5.       Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odbywały się po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie.

                    Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach przydrożnych i w domach prywatnych.

 

6.        1 czerwca, we wtorek – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo czerwcowe, które będzie ofiarowane w ich intencji.

 

7.       3 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa. Podczas procesji prosimy o stosowanie się do przepisów sanitarnych (zachowanie dystansu 1,5 matra od innych osób, a jeśli jest to niemożliwe – zasłonięcie ust i nosa).

          Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

          Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

          Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

          Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po sumie.

          3 czerwca, to także pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie Godziny Świętej.

8.       4 czerwcapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. wieczornej – nieszpory z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

9.       5 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

10.     Również, 5 czerwcapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

11.     Także, 5 czerwca, w sobotę – 30.Rocznica utworzenia przez papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

 

12.     6 czerwca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nieszpory o Najświętszym Sakramencie z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

13.     Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec: Intencja Ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa. Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

 

14.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc czerwiec:

-o wynagrodzenie najświętszym sercom Jezusa i Maryi za grzechy bluźnierstwa i profanacje;

-za kapłanów nowo wyświęconych i świętujących kolejne rocznice święceń kapłańskich;

-o oddalenie epidemii.

 

15.     Dziękujemy nowożeńcom: Pauli Królikowskiej i Mariuszowi Sikorskiemu oraz Edycie Maleszewskiej i Piotrowi Aderkowi, a także rodzicom dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii św., za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 23 maja 2021.

NIEDZIELA
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1.       Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

 

2.        Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

 

3.       Od jutra do najbliższej soboty, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe.

 

4.       25 maja, we wtorek – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów i 27.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane, odbędą się w Drohiczynie. Początek - o godz. 12.00.

 

5.       26 maja, we środę – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.

 

6.       Również, 26 maja, we środę – Dzień Matki.

 

7.       27 maja, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

8.       29 maja, w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

9.       W przyszłą niedzielę, 30 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

10.     Także, w przyszłą niedzielę, 30 maja, o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św.

          Spowiedź dla dzieci i ich rodziców - w piątek, 29 maja, o godz. 17.15.

         

11.     Również, 30 maja, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

12.     12 maja miał miejsce pożar domu Państwa Bogusława i Jadwigi Trzcińskich w Trzcińcu Dużym. Niestety Pan Bogusław w wyniku pożaru poniósł śmierć. Celem wsparcia i pokrycia przynajmniej części strat, w przyszłą niedzielę, 30 maja, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji.

 

13.     Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z oferty wakacyjnej Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 93