Back to Top

Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2021.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Życie i śmierć. <<Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście>>” (Pwt 30, 15), w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest XXIV Dzień Judaizmu. Modlimy się w intencji dialogu i pojednania katolicko - żydowskiego.

 

2.       W dniach 18 – 25 stycznia, pod hasłem: „Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15, 5-9), będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

3.       19 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

4.       21 stycznia, we czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

5.         Również, 21 stycznia, we czwartek – Dzień Babci, a 22 stycznia, w piątek – Dzień Dziadka. Za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima, dziadków Pana Jezusa, modlimy się w intencji babć i dziadków.

 

6.       W przyszłą niedzielę, 24 stycznia, będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego.

 

7.       Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę, 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Decyzją ks. bpa Piotra Sawczuka również nasza diecezja włącza się w tę akcję. W związku z tym, po każdej Mszy św. będą zbierane datki do puszek celem wsparcia ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 11 stycznia 2021.

1 NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

1.       Dzisiaj, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły.

          „Oprócz okresów mających własny charakter, zostaje 33 lub 34 tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten czas nazywa się Okresem Zwykłym” (Ogólne Normy Roku Liturgicznego i Kalendarza. Mszał Rzymski).

 

2.       Również, dzisiaj w katedrze drohiczyńskiej – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Modlimy się w intencji naszej diecezji i Księdza Biskupa.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 3 stycznia 2021.

2 NIEDZIELA
PO NARODZENIU PAŃSKIM

1.         6 stycznia, we środę – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli (jest to święto nakazane – obowiązuje udział we Mszy św.). W trakcie każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła.

            Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitwy i pomocy misjom, który w tym roku przebiega pod hasłem: Eucharystia objawieniem miłości. Ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

2.         7 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

3.         W najbliższą niedzielę, 10 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu św., za kapłana, który go udzielił, za rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie, jest to dobra okazja do przypomnienia sobie zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

            W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły.

 

4.         Również, 10 stycznia, w przyszłą niedzielę, w katedrze drohiczyńskiej – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Modlimy się w intencji naszej diecezji i Księdza Biskupa.

 

5.         Statystyka parafialna - podsumowanie 2020 r. (posługi):

            - sakrament chrztu św.: 41, (2019 - 51, 2018 – 48);

            - I Komunia św.: 41;

            - sakrament bierzmowania: 43;

            - sakrament małżeństwa: 16 (2019 - 25, 2018 – 32);

            - pogrzeby: 85 (2019 - 87, 2018 – 94);

            - udzielone Komunie św. – ok. 65 000.

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 27 grudnia 2020.

NIEDZIELA
W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1.         28 grudnia, w poniedziałek– święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

 

2.         31 grudnia, we czwartek – zakończenie roku cywilnego. Z tej racji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.

            Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 

 3.        1 stycznia, w piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (jest to święto nakazane – obowiązuje udział we Mszy św.). Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.

            Z racji uroczystości – nie obowiązuje post.

            Również, 1 stycznia, pod hasłem: Kultura troskliwości jako droga do pokoju, będziemy obchodzili 54.Światowy Dzień Pokoju.

 

4.         Także, 1 stycznia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po sumie – nabożeństwo wynagradzające.

 

5.         2 stycznia, w sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

6.         Również, 2 stycznia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7.         3 stycznia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

8.         Informujemy, że zgodnie z ostatnim rozporządzeniem Biskupa Drohiczyńskiego, nie będzie kolędy w tradycyjnym okresie, czyli po Bożym Narodzeniu. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, to kolęda w naszej parafii odbędzie się po Wielkanocy.

 

9.         Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc styczeń:

            -o błogosławieństwo Boże dla Papieża Franciszka, Biskupa Piotra i kapłanów naszej diecezji;

            -o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej diecezji;

            -o błogosławieństwo Boże dla rodzin oczekujących potomstwa;

            -o światło dla błądzących i zagubionych w wierze Polaków.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 88