Back to Top

Ogłoszenia parafialne 19 września 2021.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dzisiaj, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 15.00, zostanie wystawiona sztuka pt. „Prymas Stefan Wyszyński – droga do świętości”. Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia!


  1. 21 września, we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

  1. 22 września, w środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, w salce na plebanii. Zapraszamy także nowe, chętne osoby, aby wstąpiły w szeregi stowarzyszenia.

 

  1. 23 września, we czwartek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to szczególny Patron naszej parafii, gdyż w ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św. wmurowane są relikwie tego świętego.

 

  1. 26 września, w przyszłą niedzielę, w ramach Niedzieli Słowa Drukowanego, będziemy gościli w naszej parafii ks. Jerzego Gugałę, pallotyna, który będzie głosił Słowo Boże, a także promował jedną ze swoich książek. Zakup książki będzie cegiełką wspierającą dzieła misyjne Księży Pallotynów.
Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 12 września 2021.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „W blasku ojcostwa” rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

        W dniach 12 -18 września – kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

          Dzieci i młodzież, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

2.       13 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

 

3.       Również, 13 września, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.       14 września, we wtorek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

          Przy tej okazji, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

 

5.       15 września, we środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

6.       16 września, we czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

7.       17 września, w piątek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

 

8.       18 września, w sobotę – święto św. Stanisława Kostki. W sposób szczególny na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież, aby w ten sposób uczcić swego Patrona. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na ognisko.

          Natomiast, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów-plecaków i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 

9.       W przyszłą niedzielę, 19 września, pod hasłem: «Chodź i zobacz!» (J 1,46). Komunikować, spotykając się z osobami takimi jakie są i tam, gdzie są” będziemy obchodzili 55.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie media, aby troszczyły się o przekaz prawdy, były rzetelne i obiektywne. W sposób szczególny pamiętamy o mediach katolickich, a wśród nich o Radiu Maryja, Radiu Podlasie, Telewizji TRWAM i tygodniku „Niedziela”.

          Przy tej okazji zachęcamy do prenumeraty „Niedzieli”, gdzie m. in. w specjalnej wkładce podlaskiej znajdziemy aktualne wiadomości z życia diecezji.

          Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

10.     Serdecznie dziękujemy delegacji z Miasta i Gminy Kosów Lacki, na czele z Panem Burmistrzem Janem Słomiakiem oraz delegacji ze Starej i Nowej Maliszewy, za reprezentowanie naszej parafii z wieńcami na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się 11 września w Ciechanowcu.

          Wieniec z parafii Kosów Lacki zajął trzecie miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy.

          Przy tej okazji dziękujemy także tym, którzy przygotowali wieńce na nasze Dożynki Parafialno-Gminne, a wiec: Urzędowi Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz mieszkańcom Tosi i Krup, Starej i Nowej Maliszewy, Chruszczewki i Żoch.

          Jednocześnie informujemy, że przyszłoroczne Dożynki Diecezjalne odbędą się w Kosowie Lackim.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 5 września 2021.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       6 września, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

2.       8 września, we środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godz. 12.00 i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

 

3.       Przypominamy, że 11 września, w sobotę, w Ciechanowcu odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna – o godz. 11.00.

 

4.       W przyszłą niedzielę, 12 września, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę kaplicy w Korczewie (par. Knychówek).

 

5.       Również, w przyszłą niedzielę, 12 września, po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania.

 

6.       18 września, w sobotę, w Prostyni odbędzie się diecezjalne dziękczynienie członków Kół Żywego Różańca za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapisy, do 13 września, przyjmuje Pani Maria Zalewska. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w powyższych uroczystościach.

 

7.       W zakrystii lub w kancelarii można nabyć album pt. „Stoicie tu silni w wierze. Prymas Wyszyński w Drohiczynie”. Pozycja poświęcona jest wizytom ks. kard. Stefana Wyszyńskiego na terenie dzisiejszej Diecezji Drohiczyńskiej (w Drohiczynie, Serpelicach i Prostyni). Zawiera przemówienia, notatki i zdjęcia Księdza Prymasa. Album może być bardzo dobrym wprowadzeniem do zbliżającej się beatyfikacji naszego Wielkiego Rodaka, a zarazem naszego Ziomka. Cena – 35 zł/szt.

 

8.        Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Oldze Sikorskiej i Jakubowi Buczyńskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 29 sierpnia 2021.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.      31 sierpnia, we wtorek – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

 

2.      1 września, we środę – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym, o godz. 8.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

3.      Również, 1 września, we środę – 82.Rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

 

4.      2 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.      3 września, w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

6.      Również, 3 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

7.      4 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

8.        5 września - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

9.      Również, 5 września, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne z dziećmi, które w przyszłym roku będą przystępowały do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

10.    Także, 5 września, w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z grupy sokołowskiej.

11.    Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia. Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują. 

 

12.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc wrzesień:

-za migrantów i uchodźców;

-za powołanych do kapłaństwa, życia zakonnego i ich opiekunów;

-o dary Ducha Świętego  dla dzieci i młodzieży.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 96