Back to Top

Ogłoszenia parafialne 18 października 2020

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj obchodzimy 94.Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Polsce.

 

2.         20 października, we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego.

 

3.         22 października, we czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

4.         W nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 października, przechodzimy na czas zimowy. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św.

 

5.         W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

           

6.         Przy wyjściu z kościoła można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 6 zł/szt.

           

7.         Dzisiaj, przy kościele odbywa się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Michasia Boguckiego z Nura. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebna jest ogromna suma 9 milionów złotych.

 

8.         Z radością informujemy, że nasza schola zajęła pierwsze miejsce na 27.Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2020. Gratulujemy Panu Organiście i młodym artystom, i życzymy dalszych sukcesów.

 

9.         Informujemy, że w minionym tygodniu zostały zamontowane w kościele cztery witraże, tym samym został zakończony projekt ich renowacji.

 

10.       W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną informujemy i przypominamy, że:

            -w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 m;

            -od 17 października w strefie żółtej, do której jesteśmy zaliczeni, na 1 osobę uczestniczącą w nabożeństwie powinno przypadać 4 m2, co w naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ok. 1500 m2 daje 375 osób w czasie jednego nabożeństwa;

            -w pogrzebie na cmentarzu może uczestniczyć 25 osób, należy zakrywać usta i nos i zachować dystans 1,5 m;

            -do odwołania zawieszone są spotkania wszystkich grup parafialnych.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 11 października 2020.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

            Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

2.         13 października, we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

 

3.         Również, 13 października, we wtorek po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.         14 października, we środę – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

 

5.         15 października, we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

           

6.         16 października, w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

           

7.         17 października, w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

8.         18 października, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na różaniec, który zostanie ofiarowany w ich intencji. Niech nasza modlitwa będzie formą podziękowania za ich służbę, szczególnie w ostatnim czasie pandemii koronawirusa.

 

9.         Także, 18 października, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 94.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

10.       W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

 

 

11.       Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

12.       W zakrystii można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 5 zł/szt.

 

13.       W przyszłą niedzielę, 18 października, przy kościele odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Michasia Boguckiego z Nura. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebna jest ogromna suma 9 milionów złotych.

            Dzień wcześniej, na placu przy Domu Kultury w godz. 9 – 15, odbędzie się kiermasz charytatywny, którego celem będzie także wsparcie finansowe leczenia Michasia.

Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

14.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Amandzie Rutkowskiej i Kamilowi Fiedczakowi oraz Joannie Gryz i Mateuszowi Żochowskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

15.       PRZYPOMINAMY O BEZWZGLĘDNYM OBOWIĄZKU ZAKRYWANIA UST I NOSA W KOŚCIELE!

 

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 4 października 2020.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.         Z dniem 1 października nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego i grabarza. Pan Marak Koc, odszedł na emeryturę. Nowym grabarzem, na okres próbny, został Pan Dariusz Buczyński. Jeszcze nie ma nowego kościelnego. Panu Markowi serdecznie dziękujemy za dziewiętnaście lat pracy w naszej parafii i życzymy zdrowia i spokojnej emerytury. Panu Dariuszowi – solidnej i owocnej pracy.

 

2.         5 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

3.         7 października, we środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca.

            Tego dnia odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne Kół Żywego Różańca połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny i ochrony rodzin przed ateizacją. Czuwanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.30 i potrwa do Mszy św. wieczornej. Szczegółowy program adoracji znajduje się na tablicy ogłoszeń.

 

4.         9 października, w piątek, po Mszy św. wieczornej i różańcu odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

5.         W dniach 11 – 13 października, od przyszłej niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. kan. Mirosław Łaziuk, Wiceoficiał Sądu Biskupiego w Drohiczynie.

            Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, a Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

            Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście.

            Szczegółowy program 40.godzinnego zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

6.         11 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „TOTUS TUUS” będziemy obchodzili 20.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 24 września 2020.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.         Dzisiaj po Mszach św., jak to ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, odbywa się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej.

 

2.         28 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 

3.         Również, w poniedziałek, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, włączając się w inicjatywę „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i placach świata”, będziemy się modlić o jedność, za kapłanów i za Ojczyznę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przykościelnym przy krzyżu papieskim. Serdecznie zapraszamy.

 

4.         29 września, we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

5.         30 września, we środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

6.         1 października, we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.

 

7.         Także, 1 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

8.         Również, 1 października, we czwartek, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane, w dni powszednie, codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – po sumie.

            Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, we czwartek – kółka różańcowe, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

            Po Mszy św., we czwartek, 1 października, odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

9.         Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 16.00 do 16.45.

 

10.       2 października, w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

11.       Także, 2 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

12.       3 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.

13.       4 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Nie będzie procesji.

 

14.       Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 4 października, będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

15.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc październik:

-o siły duchowe i fizyczne dla pracujących na misjach;

-o wytrwanie powołanych do kapłaństwa;

-w intencjach członków Żywego Różańca.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 84