25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

2.         21 września, w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

3.         23 września, we środę – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to szczególny Patron naszej parafii, gdyż w ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św. wmurowane są relikwie tego świętego.

 

4.         Również, 23 września, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

 

5.         27 września, w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej. Zwykle są to ofiary składane podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek, ale w tym roku z racji koronawirusa takiej zbiórki nie było.

 

6.         Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Janowi Słomiakowi za zrobienie porządków przy cmentarzu.

 

7.         Bóg zapłać, anonimowej Rodzinie z Gut, za ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 1000 zł.