12 SIERPNIA 2018

1.         Dzisiaj, Mszą św. o godz. 18.00, a po niej piknikiem rodzinnym na placu przy plebanii kończą się półkolonie dla dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziny z naszej parafii, nie tylko te, z których dzieci uczestniczyły w półkoloniach, na wspólną modlitwę i zabawę.

2.         Również dzisiaj, w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbędzie się XVIII Podlaskie Święto Chleba. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

3.         Jutro, po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

4.         14 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Jest to dzień modlitewnej pamięci o zamordowanych i zmarłych w obozach koncentracyjnych oraz w więzieniach.

W kaplicy w Rytelach Wszołkach – uroczystość odpustowa. Msza św. – o godz. 12.00

5.         15 sierpnia, we środę - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Również, 15 sierpnia, we środę, o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji wszystkich dobroczyńców, którzy przyczynili się do gościnnego przyjęcia Pielgrzymki Białostockiej.

6.         16 sierpnia, we czwartek, Akcja Katolicka zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II.

7.         17 sierpnia, w piątek – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

8.         4 sierpnia, w sobotę, w Trzcińcu Małym miał miejsce pożar. Spłonęły budynki gospodarcze u Państwa Elżbiety i Krzysztofa Grądzkich. Zwracamy się, w duchu solidarności i miłości chrześcijańskiej, o pomoc dla poszkodowanych. Ofiary, które zostaną złożone w przyszłą niedzielę, 19 sierpnia, na tacę, będą przeznaczone na pokrycie strat. Potrzebna jest także pomoc w naturze, a przede wszystkim materiały budowlane. Osoby, które mogą pomóc w ten sposób, proszone są o bezpośredni kontakt z poszkodowanymi.

9.                     Nasza Parafianka, Ewelina Krzymowska, córka naszego Pana Organisty, zakwalifikowała się do konkursu piosenki Hosanna Festival w Siedlcach. Zachęcamy do głosowania na naszą młodą Artystkę. Głosować można raz dziennie przez najbliższe dwa tygodnie na stronie: hosannafestival.pl