27 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.         Z dniem 1 października nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego i grabarza. Pan Marak Koc, odszedł na emeryturę. Nowym grabarzem, na okres próbny, został Pan Dariusz Buczyński. Jeszcze nie ma nowego kościelnego. Panu Markowi serdecznie dziękujemy za dziewiętnaście lat pracy w naszej parafii i życzymy zdrowia i spokojnej emerytury. Panu Dariuszowi – solidnej i owocnej pracy.

 

2.         5 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

3.         7 października, we środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca.

            Tego dnia odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne Kół Żywego Różańca połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny i ochrony rodzin przed ateizacją. Czuwanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.30 i potrwa do Mszy św. wieczornej. Szczegółowy program adoracji znajduje się na tablicy ogłoszeń.

 

4.         9 października, w piątek, po Mszy św. wieczornej i różańcu odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

5.         W dniach 11 – 13 października, od przyszłej niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. kan. Mirosław Łaziuk, Wiceoficiał Sądu Biskupiego w Drohiczynie.

            Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, a Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

            Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście.

            Szczegółowy program 40.godzinnego zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

6.         11 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „TOTUS TUUS” będziemy obchodzili 20.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.