24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Budujmy więzi” rozpoczyna się X Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

            Dzieci i młodzież zapraszamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

2.         14 września, w poniedziałek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

            Przy tej okazji, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

            Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo adoracji krzyża. W sposób szczególny zapraszamy na nie uczniów klas ósmych, dla których rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania.

 

3.         W dniach 14, 18 i 19 września – kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

 

4.         Od jutra do najbliższej soboty, o godz. 18.00, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia.

 

5.         15 września, we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

6.         16 września, we środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

7.         17 września, we czwartek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

 

8.         18 września, w piątek – święto św. Stanisława Kostki. W sposób szczególny na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież, aby w ten sposób uczcić swego Patrona.

 

9.         19 września, w sobotę o godz. 17.00 – próba scholii oraz zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, a po Mszy św. o godz. 18.00 – ognisko dla dzieci i młodzieży.

 

10.       W przyszłą niedzielę, 20 września, pod hasłem: „«Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci» (por. Wj 10, 2). Życie staje się historią będziemy obchodzili 54.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie media, aby troszczyły się o przekaz prawdy, były rzetelne i obiektywne. W sposób szczególny pamiętamy o mediach katolickich, a wśród nich o Radiu Maryja, Radiu Podlasie, Telewizji TRWAM i tygodniku „Niedziela”.

            Przy tej okazji zachęcamy do prenumeraty „Niedzieli”, gdzie m. in. w specjalnej wkładce podlaskiej znajdziemy aktualne wiadomości z życia diecezji.

            Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

11.       Również, w przyszłą niedzielę, 20 września o godz. 9.15 w sali na plebanii – spotkanie zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca.

 

12.       Także, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie tornistrów-plecaków i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 

13.       Serdecznie dziękujemy delegacji z Miasta i Gminy Kosów Lacki, na czele z Panem Burmistrzem Janem Słomiakiem, za reprezentowanie naszej parafii z wieńcem na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się 12 września w Jabłonnie Lackiej.

            Przy tej okazji dziękujemy także tym, którzy przygotowali wieńce na nasze Dożynki Parafialno-Gminne, a wiec: Urzędowi Miasta i Gmniny Kosów Lacki oraz mieszkańcom Tosi i Krup, Nowej i Starej Maliszewy, Chruszczewki i Żoch.

 

14.       Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

            Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej „spisrolny.gov.pl”. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na infolinię spisową i podczas rozmowy z konsultantem dokonać spisu przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy/miasta.

            Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.