UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 grudnia 2016 r.

1. Panu Bogu niech będzie chwała za łaskę przeżywania na nowo narodzin Zbawiciela. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w czasie rekolekcji adwentowych pomogli nam odnowić się duchowo na te wielkie dni. Dziękujemy za nowy kształt żłóbka – wspólny pomysł i wykonanie Ks. Jarosława i P. Marka Koca. Panu Kościelnemu dziękujemy także za przygotowanie całej naszej świątyni. Dziękujemy Panu Organiście i chórowi parafialnemu, lektorom i ministrantom za aktywne włączenie się w liturgię.

2. W dniu Narodzenia Pańskiego Msze św. są sprawowane o 8.00, 10.00 i 12.00 oraz w kaplicach o stałej porze. Nie będzie Mszy św. wieczornej! Boże Narodzenie świętujemy przez osiem dni, czyli przez Oktawę - aż do 1 stycznia włącznie.

3. W poniedziałek (26.12) - drugi dzień Bożego Narodzenia. Niedzielny porządek Mszy św. Ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. W piątek (30.12) będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na ten dzień Ks. Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Program podamy jutro.

6. Zapraszamy do lektury świątecznego numeru tygodnika Niedziela. Oprócz wielu ciekawych artykułów znajdziemy w nim kalendarz ścienny na 2017 rok. Cena – 10 zł.

7. Dziękujemy z całego serca za przesłane lub złożone bezpośrednio życzenia. Pragniemy również wypraszać błogosławieństwo nowo narodzonego Jezusa dla wszystkich naszych Parafian i Gości.

„Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,

którym jest Mesjasz, Pan.”

(Łk 2, 11)

Ludowi owładniętemu grzechem jawi się Zwycięzca nad każdym złem, człowiekowi znękanemu troskami ukazuje się wcielone Dobro, społecznościom podzielonym przez ducha nienawiści darowany jest Pokój, którego „świat dać nie może”… Niosącym te łaski jest sam Boży Syn, który zechciał zamieszkać wśród nas, przyjmując naszą naturę.

Napełnieni Dobrą Nowiną otrzymujemy zadanie, by ją nieść i opowiadać aż po krańce ziemi. Niech Jezus – Słowo posłane przez Ojca dla objawienia Miłości, ponad którą nie ma nic większego, udzieli nam mocy ducha do życia według zasad Ewangelii i zaszczepiania jej wszędzie tam, gdzie dotąd nie dotarła. Niech nowo narodzony Emmanuel codziennie nam przypomina, że naprawdę jest i zawsze będzie „Bogiem z nami” i „Bogiem dla nas”!

Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego!

Księża posługujący w Kosowie Lackim