PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

Święto św. Szczepana, diakona i męczennika – 26 grudnia 2016 r.

1. W sobotę (31.12) zakończymy Rok Pański 2016. Zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo dziękczynne za łaski mijającego roku. Nie będzie Mszy św. o 17.00! Modlitewne przywitanie Nowego Roku w naszym kościele rozpocznie się o godz. 23.30. Jego ukoronowaniem będzie Msza św. sprawowana o północy.

2. W najbliższą niedzielę (01.01) rozpoczniemy Rok Pański 2017, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Jest to również dzień modlitw o pokój, a ponadto niedziela adoracyjna. Pamiętajmy, że uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest zawsze uroczystością obowiązującą, czyli jesteśmy zobowiązani w sumieniu do uczestnictwa we Mszy świętej!

3. Spotkania opłatkowe:

- Rady Parafialnej – w niedzielę (01.01) po Mszy św. o 10.00;

Rycerstwa Niepokalanej, Chóru Parafialnego, Caritas, Akcji Katolickiej i działającej przy parafii Młodzieży - w sobotę (07.01) po Mszy wieczornej.

Serdecznie zapraszamy!

4. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Prosimy o potraktowanie tego spotkania z kapłanem w sposób ściśle religijny. Będzie czas na wspólną modlitwę, pobłogosławienie domu i mieszkańców, na krótką rozmowę o życiu religijnym rodziny. Na stole przykrytym białym obrusem powinien być ustawiony krzyż i dwie zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy. Ofiary, które składamy przy okazji kolędy, są przeznaczone na potrzeby parafii (w tym roku szczególnie na uregulowanie naszych zobowiązań kredytowych oraz na zapłatę za renowację witraży), nie są więc formą indywidualnego wynagradzania odwiedzającego nas księdza. Prosimy o przysłanie po księży pojazdów. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (początek o godz. 9.00):

Środa (28.12)             - Telaki – wieś (3 księży);

Czwartek (29.12)        - Telaki – kolonie (2 księży), Olszew (1 ksiądz);

- ul. Armii Krajowej i Szkolna (od 15.00 – 1 ksiądz);

Piątek (30.12)              - Tosie (1 ksiądz), Krupy (1 ksiądz), Jakubiki (1 ksiądz), Rytele-Wszołki (1 ksiądz);

Sobota (31.12)            - Stara Maliszewa (1 ksiądz), Nowa Maliszewa (1 ksiądz), Chruszczewka (2 księży);

Poniedziałek (02.01)    - Żochy (2 księży);

5. Wszystkim Gościom, którzy będą już wracać po Świętach do swoich domów, życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży!