4. NIEDZIELA ADWENTU

18 grudnia 2016 r.

1. Tradycyjnie ostatnie dni Adwentu oświeca Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku przekazywaniu go towarzyszy hasło: Odważnie twórzmy pokój. Od tego płomienia można będzie zapalić świecę, która stanie na stole wigilijnym.

2. W sobotę (24.12) - Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane tylko rano (o 6.45 – Roraty i o 7.30). Będzie wtedy ostatnia możliwość spowiedzi przedświątecznej (nie będziemy spowiadać w czasie Pasterki!). Wieczerza wigilijna ma ściśle religijny charakter. Powstrzymajmy się – jak nakazuje nasza piękna tradycja – od pokarmów mięsnych i alkoholu. Uczyńmy wszystko, by dzielenie się opłatkiem wyrażało prawdziwą rodzinną miłość oraz pragnienie jedności i zgody ze wszystkimi.

3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się Mszą św. o północy, czyli Pasterką. Od godz. 23.30 przez wspólną modlitwę i śpiew kolęd będziemy przygotowywać się na radosne przyjście Zbawiciela. W ciągu dnia Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 oraz w kaplicach o stałej porze. Nie będzie Mszy św. wieczornej! Boże Narodzenie świętujemy przez osiem dni, czyli przez Oktawę – aż do 1 stycznia włącznie.

4. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

5. Ofiary na kościół złożone w kancelarii parafialnej – 500 zł. Bóg zapłać! Informujemy, że niedawno otrzymaliśmy dotację na nasze remonty w wysokości 211.000 zł. Jest to niespełna 30% sumy, o jaką wnioskowaliśmy. Dotację rozdysponowano w następujący sposób:170.000 zł przeznaczono na spłatę dwóch indywidualnych pożyczek, 15.000 zł na obsługę wniosku, a 25.500 zł na zapłatę za renowację kolejnego witraża, który został wczoraj zamontowany. Do uregulowania pozostała jedna pożyczka indywidualna w wysokości 50.000 zł, ponadto spłacamy regularnie raty kredytu bankowego. Na ten cel przeznaczone są ofiary składane w kancelarii parafialnej, na tacę i przy okazji zbliżającej się kolędy. W miesiącach zimowych znaczną część kosztów stanowi opłata za prąd potrzebny do funkcjonowania instalacji ogrzewania kościoła. Dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb!

6. Już dzisiaj zapowiadamy, że – podobnie jak w ubiegłym roku – 6 stycznia 2017 r. ulicami Kosowa Lackiego przejdzie uroczysty Orszak Trzech Króli. Trwają prace organizacyjne. Prosimy, by wszyscy, niezależnie od wieku, włączyli się w to radosne świętowanie.

7. Dzisiaj o godz. 15.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie zatytułowane Pieśni okresu Adwentu i Bożego Narodzenia. W programie: film o ligawkach (z akcentem kosowskim), pokaz gry na tym instrumencie, prezentacja projektu Pieśni do śmierci, wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni adwentowych i bożonarodzeniowych. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!