3. NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2016 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyte rekolekcje parafialne. Wdzięczność wyrażamy kaznodziei – ks. Grzegorzowi Kaczorowskiemu – za dar Słowa Bożego. Dziękujemy wszystkim spowiednikom. Bóg zapłać za wszelką dyskretną pomoc w przeżywaniu tych świętych dni w kościele oraz na plebanii (przygotowanie posiłków i troska o porządek). Obyśmy mogli cieszyć się dobrymi owocami naszych postanowień! Osoby, które z ważnych powodów nie mogły skorzystać ze spowiedzi w czasie rekolekcji, niech jeszcze w Adwencie postarają się przyjąć sakrament Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. kobiety w stanie błogosławionym – matki oczekujące narodzin swoich dzieci – otrzymają specjalne błogosławieństwo.

3. We wtorek (13.12) przypada 35. r. wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Módlmy się za ofiary tamtych wydarzeń i o łaskę nawrócenia dla świadomie czyniących zło.

4. Akcja Katolicka zaprasza w piątek (16.12) po Mszy św. wieczornej na adorację w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II.

5. We środę, piątek i sobotę (14, 16 i 17.12) – kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Pamięcią przed Bogiem otoczmy własne rodziny oraz młodych małżonków.

6. Najbliższy termin chrztu dzieci:I dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 10.00. Następny termin – 08.01.2017 r. – w niedzielę Chrztu Pańskiego. Czekamy na zgłoszenia.

7. Osoby chore na wsi odwiedzimy jutro – w poniedziałek – od godz. 8.30 (dwie trasy: jeden ksiądz pojedzie przez Grądy, Zaleś, Łomną, Stary i Nowy Ratyniec do Telak; drugi ksiądz od Rytel-Wszołek przez Krupy, Tosie, Guty, Trzciniec Mały, Trzciniec Duży do Żoch). W Kosowie Lackim kapłan rozpocznie nawiedzanie chorych od godz. 15.00. Na stole przykrytym białym obrusem stawiamy: krzyż i dwie zapalone świece, wodę święconą, a gdy udzielany jest sakrament chorych także trochę soli, kawałeczek chleba i waciki (do oczyszczenia palców z oleju chorych). Rodzina powinna uczestniczyć w obrzędach.

8. Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny (są jeszcze świece po 10 i 5 zł).

9. Ofiary na kościół złożone w kancelarii parafialnej – 1.050 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy też za Dar serca złożony przez Rycerstwo Niepokalanej w dniu święta patronalnego.

10. Przypominamy o akcji Zostań Aniołem. W specjalnych koszach w kosowskich sklepach można złożyć produkty spożywcze, zabawki i artykuły chemii gospodarczej. Dziękujemy!

11. Pan Organista w poniedziałek będzie roznosił opłatki w Kosowie Lackim od godz. 9.00: ul. Wolności z przyległymi, ul. Słoneczna i Sadowa.

12. W kosowskiej Szkole Podstawowej niedawno powstało Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekuje się nim p. Agnieszka Winnicka. Dzieci własnoręcznie przygotowują ozdoby świąteczne i w najbliższą niedzielę przed kościołem – po Mszy św. o godz. 12.00 będą je sprzedawać. Dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne.