4. NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2015 r.

1. Dzisiaj – na Mszy św. o 12.00 – przyniesione zostanie do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono symbolem nadziei i pokoju między narodami i poszczególnymi ludźmi. Od tego płomienia można będzie zapalić świecę, która stanie na stole wigilijnym.

2. We czwartek (24.12) - Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane tylko rano (6.45 – Roraty i 7.30). Będzie wtedy ostatnia możliwość spowiedzi przedświątecznej (nie będziemy spowiadać w czasie Pasterki!). Wieczerza wigilijna ma ściśle religijny charakter. Powstrzymajmy się – jak nakazuje nasza piękna tradycja – od pokarmów mięsnych i alkoholu. Uczyńmy wszystko, by dzielenie się opłatkiem wyrażało prawdziwą rodzinną miłość oraz pragnienie jedności i zgody ze wszystkimi.

3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się Mszą św. o północy, czyli Pasterką. Od godz. 23.15 przez wspólną modlitwę i śpiew kolęd będziemy przygotowywać się na radosne przyjście Zbawiciela. W ciągu dnia Msze św. będą sprawowane o 8.00, 10.00 i 12.00 oraz w kaplicach o stałej porze. Nie będzie Mszy św. wieczornej! Boże Narodzenie świętujemy przez osiem kolejnych dni, czyli przez Oktawę – aż do 1 stycznia włącznie.

4. W sobotę (26.12) - drugi dzień Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. – niedzielny. Ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Następna niedziela (27.12)obchodzona będzie jako święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

7. Zapraszamy do nabycia ostatnich świec Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech będą one znakiem naszej miłości wobec potrzebujących.

8. Zapraszamy do lektury świątecznego, podwójnego numeru tygodnika katolickiego Niedziela. Oprócz wielu ciekawych artykułów znajdziemy w nim kalendarz ścienny na 2016 rok oraz płytę DVD z filmem dokumentalnym Santo subito (95 min.), zawierającym historie i świadectwa ludzi z całego świata o wpływie św. Jana Pawła II na ich życie i o niezwykłej aktualności tej postaci. Cena egzemplarza – 10 zł.

9. Ofiary na remont okien złożone w kancelarii parafialnej – 550 zł. Bóg zapłać!

10. Już dzisiaj zapowiadamy, że – podobnie jak w wielu polskich miastach – 6 stycznia 2016 roku ulicami Kosowa Lackiego przejdzie po raz pierwszy uroczysty Orszak Trzech Króli. Prosimy, by wszyscy, niezależnie od wieku, przygotowali odpowiedni strój na to radosne świętowanie: korony i płaszcze królewskie.

11. Uwaga! Na najbliższe dni można jeszcze zamówić intencje mszalne (w poniedziałek jedną, we wtorek, środę i czwartek po dwie). Zapraszamy do kancelarii parafialnej.