UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 grudnia 2015 r.

1. Panu Bogu dziękujemy za łaskę przeżywania na nowo narodzin Zbawiciela. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w czasie rekolekcji adwentowych pomogli nam odnowić się duchowo na te wielkie dni. Dziękujemy Panu Kościelnemu za przygotowanie naszej świątyni (w tym roku – ze względu na remonty – wyjątkowo trudne). Dziękujemy Panu Organiście i chórowi parafialnemu, lektorom i ministrantom za aktywne włączenie się w liturgię. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Marcina i całego zespołu, który działa przy M-GOK, za głosy i instrumenty, a nade wszystko serce włożone w śpiew kolęd. Bóg zapłać ofiarodawcom pięknych choinek: Ks. Adamowi Safiańczukowi, P. Mirosławie Krakowiak i P. Anecie Wasik. Dziękujemy firmie MADO za uzupełnienie i usprawnienie zewnętrznego oświetlenia kościoła. Bóg zapłać za każde dobro!

2. W dniu Narodzenia Pańskiego Msze św. są sprawowane o 8.00, 10.00 i 12.00 oraz w kaplicach o stałej porze. Nie będzie Mszy św. wieczornej! Boże Narodzenie świętujemy przez osiem dni, czyli przez Oktawę - aż do 1 stycznia włącznie.

3. Jutro - drugi dzień Bożego Narodzenia. Msze św. w kościele i kaplicach w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tacę zostaną przekazane  na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

4. Od  wtorku (29.12) rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli tradycyjną kolędę. Program podamy w niedzielę.

5. Dziękujemy z całego serca za przesłane lub złożone bezpośrednio życzenia. Pragniemy również wypraszać błogosławieństwo nowo narodzonego Jezusa dla wszystkich naszych Parafian i Gości.

„A Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, co się Go boją.”

(Magnificat)

Świadomi jesteśmy dobroci i miłosiernej miłości naszego Boga. W nowo narodzonym Jezusie wyraża się ona w niezwykły i sugestywny sposób: Syn Boży przez Wcielenie wchodzi w naszą ziemską rzeczywistość – ze wszystkimi tego konsekwencjami. Rozważając przedziwną tajemnicę Emmanuela (Boga z nami) Duszpasterze pragną włączyć się w potężny chór świątecznych życzeń, by wybłagać u Dzieciątka z Betlejem łaski nadające sens i wskazujące cel naszego doczesnego wędrowania. Naszym Parafianom i Gościom przekazujemy jako świąteczny podarunek to najważniejsze orędzie: Jezus narodził się dla nas i wszystko czyni, by nikt nie czuł się samotny, wyobcowany, przegrany życiowo..., by każdy uświadomił sobie, że odtąd na zawsze jest umiłowanym dzieckiem Bożym. Jego opiece powierzamy Was, Najdrożsi, byście odnaleźli (może dotąd zagubioną) radość życia!

Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego!

Księża posługujący w Kosowie Lackim