2 NIEDZIELA
PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

1.       6 stycznia, we czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli (jest to święto nakazane – obowiązuje udział we Mszy św.). W trakcie każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła.

          Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitwy i pomocy misjom, który w tym roku przebiega pod hasłem: Z Wieczernika, aż na krańce świata. Ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

          Nie będzie Orszaku Trzech Króli.

 

2.       Również, 6 styczniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. o godz. 10.00 – Godzina Święta.

 

3.        7 styczniapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

4.        W najbliższą niedzielę, 9 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu św., za kapłana, który go udzielił, za rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie, jest to dobra okazja do przypomnienia sobie zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

          W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły.

 

5.       W niedzielę, 9 stycznia, poinformujemy, czy w najbliższym czasie odbędzie się kolęda?

 

6.       PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc styczeń: Intencja ewangelizacyjna – O wychowanie do braterstwa. Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

 

7.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc styczeń:

          -o błogosławieństwo Boże dla Papieża Franciszka, Biskupa Piotra i kapłanów naszej diecezji;

          -o światło dla błądzących i zagubionych w wierze Polaków;

          -o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.

 

8.       9 stycznia, w przyszłą niedzielę, w sali parafialnej na plebanii w Kosowie Lacki przy ul. Kościelnej 3, w godzinach od 10.00 do 12.00, odbędzie się szczepienie przeciw COVID-19 (szczepionka Pfizer). W celu lepszej organizacji szczepień prosimy, o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

 

9.       Statystyka parafialna - podsumowanie 2021 roku:

          - sakrament chrztu św.: 64, (2020 - 41, 2019 - 51, 2018 – 48);

          - I Komunia św.: 37;

          - sakrament bierzmowania: 43;

          - sakrament małżeństwa: 24 (2020 – 16, 2019 - 25, 2018 – 32);

          - pogrzeby: 132! (2020 – 85, 2019 - 87, 2018 – 94);

          - udzielone Komunie św. – ok. 67 000.