ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

9 STYCZNIA 2021

 

 

1.       10 stycznia, w poniedziałek, w katedrze drohiczyńskiej – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Modlimy się w intencji naszej diecezji i Księdza Biskupa.

 

2.       Również, 10 stycznia, w poniedziałek, rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

          Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji epidemicznej, dlatego też będziemy odwiedzali te domy, których mieszkańcy chcą kolędy i w których jest pewność, że nie ma osób chorych. Prosimy, o przekazywanie informacji poprzez sąsiadów, że w kolejnym domu kolęda jest oczekiwana. Prosimy, także o zachowanie reżimu sanitarnego.

          Wzorem lat ubiegłych, wierni Diecezji Drohiczyńskiej otrzymają specjalnie przygotowany folder kolędowy zatytułowany „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, nawiązujący do rozpoczętego niedawno XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Folder zawiera również obrzęd paraliturgiczny na wieczór 2 lutego, czyli święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a w naszej diecezji – uroczyste zakończenie czasu kolędowania.

          Wizyta duszpasterska będzie okazją do wzajemnych spotkań z duszpasterzami, do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla rodziny, domu i dobytku na nowy rok, do rozmów (głównie na tematy religijne i dotyczące życia naszej wspólnoty parafialnej, a także problemów w poszczególnych rodzinach), do zorientowania się w sytuacji materialnej rodzin, itp.

          W trakcie kolędy będą zbierane ofiary na utrzymanie kościoła.

          W domach prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, na nim ustawiony krzyż i dwie świece, Pismo Święte, naczynie z wodą święconą (jeżeli woda nie jest poświęcona, należy o tym wcześniej powiedzieć księdzu) i kropidło, ewentualnie – zeszyty do religii, jeżeli w domu są dzieci lub młodzież w wieku szkolnym.

          Prosimy, o przysyłanie pojazdów po księży.

          Porządek kolędy na najbliższy tydzień będzie następujący:

          - 10 stycznia, poniedziałek:

-od godz.   9.00: Olszew (1 ksiądz);

          -od godz. 15.00: Kosów – ul. Graniczna, Spokojna, Parkowa, Mazowiecka i Wiejska (1 ksiądz);

          -od godz. 15.00: Kosów – ul. Towarowa, Nadrzeczna, Energetyczna (1 ksiądz);

 

- 11 stycznia, wtorek:

-od godz.   9.00: Jakubiki (1 ksiądz);

          -od godz. 15.00: Kosów – ul. Mostowa, Małkińska i Piaskowa (1 ksiądz);

          -od godz. 15.00: Kosów - ul. Kościelna i Sportowa (1 ksiądz);

- 12 stycznia, środa:

          -od godz. 15.00: Kosów – ul. Gutowska i Boczna (2 księży);

- 13 stycznia, czwartek:

          -od godz.   9.00: Łomna (1 ksiądz);

          -od godz.   9.00: Dębe (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Sadowa (1 ksiądz);

- 14 stycznia, piątek:

-od godz.   9.00: Albinów (1 ksiądz);

-od godz.   9.00: Nowa Maliszewa, Stara Maliszewa (2 księży);

- 15 stycznia, sobota:

-od godz. 9.00: Kosów – ul. Młynarska i przyległe oraz Kosów-Hulidów (2 księży);

-od godz. 9.00: Kosów–Sitne: ul. Długa, Spacerowa, Węgrowska i przyległe (2 księży)

- 16 stycznia, niedziela:

          -od godz. 14.00: Henrysin (1 ksiądz).