NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1.       27 grudnia, w poniedziałek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Zgodnie z tradycją, w tym dniu odbędzie się poświęcenie wina.

2.       28 grudnia, we wtorek – święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

3.        31 grudnia, w piątek – zakończenie roku cywilnego. Z tej racji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.

Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

4.       1 stycznia, w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (jest to święto nakazane – obowiązuje udział we Mszy św.). Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.

Również, 1 stycznia, pod hasłem: Dialog międzypokoleniowy, edukacja, praca: narzędziami budowania trwałego pokoju, będziemy obchodzili 55.Światowy Dzień Pokoju.

5.       1 stycznia, to także pierwsza sobota miesiąca. Nie będzie tradycyjnej Godziny Świętej, ale przed Mszą św. o godz. 10.00 zostanie odmówiony różaniec, prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. – nabożeństwo eucharystyczne z rozważaniem przewidzianym na pierwszą sobotę miesiąca.

6.       2 stycznia – pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne.

7.       Serdecznie dziękuję (Ks. proboszcz dziękuje) wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przebieg uroczystości Bożego Narodzenia:

-Księżom Wikariuszom za posługę duszpasterską i inne prace,

-Panu Kościelnemu za przygotowanie kościoła i dekoracji bożonarodzeniowych,

-Panu Organiście i jego córce Ewelinie za oprawę muzyczną w czasie Świąt,

-służbie liturgicznej,

-młodzieży z KSM za pomoc w dekorowaniu kościoła,

-harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju,

-właścicielom Zakładów Mięsnych „Zakrzewscy” i Panu Sławomirowi Laskowieckiemu za choinki do kościoła,

-Firmie „Mado” Państwa Mrozów za wymianę halogenów w prezbiterium oraz naprawę oświetlenia w kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego świętowania.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali dekoracje bożonarodzeniowe w kaplicach.

Bóg zapłać!

Dziękujemy również wszystkim, Osobom indywidualnym i Instytucjom, którzy skierowali życzenia świąteczne do parafii.

8.         Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne dzieła charytatywne takie jak: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, „Od serca”, czy „Świąteczna paczka”. Dziękujemy Ofiarodawcom i Osobom, które zorganizowały i przeprowadziły poszczególne akcje!