28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

          Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

2.       Również, dzisiaj, pod hasłem: „Nie lękajcie się!” obchodzimy 21.Dzień Papieski. W związku z tym, po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

3.       11 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

 

4.        13 października, we środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

 

5.       Także, 13 października, we środę po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

         

6.        Również, 13 października, we środę, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 14.15, odbędzie się projekcja filmu pt. „Wyszyński – zemsta, czy przebaczenie”.

 

7.       14 października, we czwartek – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

 

8.       15 października, w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

         

9.       16 października, w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

 

 

10.      Przypominamy, że w miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

 

11.     Jeszcze raz, zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

12.     W zakrystii można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 7 zł/szt.