27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       4 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

 

2.       Również, 4 października, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i różańcu odbędzie się spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

3.       5 października, we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

4.        7 października, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca.

         

5.       Także, 7 październikapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.        10 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Nie lękajcie się!” będziemy obchodzili 21.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

7.       W dniach 10 – 12 października, od przyszłej niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. dr Piotr Jarosiewicz, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży z Drohiczyna.

          Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, a Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

          Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście.

          Szczegółowy program 40.godzinnego zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

8.       W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

 

9.       Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

10.      Przypominamy, że w kościele i kancelarii parafialnej należy zakrywać usta i nos. Jest to tym bardziej ważne, gdyż w ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zachorowań na COVID-19.