34 NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.         Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Henrysin, Zawady i Olszew, wtorek – Rytele Wszołki i Jakubiki, środa – Kosów Lacki kolonie, Tosie i Krupy, czwartek – Albinów, piątek – Kosów-Sitne: ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa i Wiatraczna, sobota – Kosów: ul. Młynarska, Zacisze i Kwiatowa.

            Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.         24 listopada, we wtorek – wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

           

3.         25 listopada, we środę – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto kolejarzy. Zapraszamy wszystkich kolejarzy na Mszę św. o godz. 17.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

 

4.         W najbliższą niedzielę, 29 listopada, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.

 

5.         Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać (przy wyjściu z kościoła) ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię do niedzieli, 29 listopada. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej wrażliwości.