33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Pan Organista roznosi opłatki. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Trzciniec Mały i Duży, wtorek – Telaki kolonie, środa (od godz. 8.00) – Łomna i Zaleś, czwartek – Ratyniec Stary i Nowy, piątek – Telaki wieś, sobota – Nowa Wieś i Grądy.

            Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.         16 listopada, w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi  Panny  Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

           

3.         17 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

4.         18 listopada, we środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, a zarazem patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

5.         20 listopada, w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

6.         21 listopada, w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

7.         W przyszłą niedzielę, 22 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

8.         22 listopada, w niedzielę – w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.

 

9.         Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze ścienne na 2021 r. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.