32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj obchodzimy 12.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej (kraj ukazujący współczesne męczeństwo chrześcijan). Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

 

2.         Również, dzisiaj ok. godz. 13.15 zostaną poświęcone nowe pomniki na cmentarzu. Jeśli ktoś nie będzie mógł tego zrobić dzisiaj, to prosimy o zgłoszenia indywidualne, a pomniki będziemy święcić w kolejne niedziele listopada.

           

3.         Także dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Guty, wtorek – Dębe, środa od godz. 11.30 – Stara i Nowa Maliszewa, czwartek – Żochy, piątek – Chruszczewka, sobota – Trzciniec Mały i Duży.

            Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

            Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

4.         9 listopada, w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

5.         10 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

6.         11 listopada, we środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

 

7.         Również, 11 listopada, we środę - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, o godz. 10.00 (w intencji Ojczyzny) i o godz. 17.00. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.

 

8.         12 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

 

9.         13 listopada, w piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

10.       W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2021 r. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.

 

11.       W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną informujemy i przypominamy, że:

            -w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu;

            -w kościele na 1 osobę uczestniczącą w nabożeństwie powinno przypadać 15 m2 powierzchni, co w naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ok. 1500 m2 daje ok. 100 osób w czasie jednego nabożeństwa;

            -uczestnicy pogrzebu na cmentarzu powinni zakrywać usta i nos oraz zachować dystans;

            -do odwołania zawieszone zostaje nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego.