31 NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

1.         2 listopada, w poniedziałek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Od godz. 9.30 – modlitwa „wypominkowa”, a po Mszy św. o godz. 10.00 – procesja wokół kościoła z modlitwami w intencji zmarłych.

2.         Można jeszcze składać kartki „wypominkowe”. Za naszych zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w „wypominkach” będziemy się modlić: 1 listopada - o godz. 11.30 (w kościele), 2 listopada o godz. 9.30 (w kościele) i od 3 do 30 listopada (w kościele) – codziennie od godz. 16.30 (w dni powszednie) i od godz. 9.30 (w niedziele). Wyjątkowo w poniedziałki różaniec „wypominkowy”, z racji na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie rozpoczynał się o godz. 16.15.

            Zostaną też za nich odprawione Msze św.: 1 i 2 listopada, w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna) i w czasie rekolekcji.

3.         W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, nie będzie różańca „wypominkowego” na cmentarzu. Prosimy, o indywidualne nawiedzanie cmentarza.

4.         Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać, pod zwykłymi warunkami:

            -odpust zupełny, w tym roku, na podstawie dekretu Penitencjarii Apostolskiej – w wybrane osiem dni w miesiącu listopadzie;

            -odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.

            Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

5.         4 listopada, we środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

6.         5 listopada, – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z racji różańca „wypominkowego” nie będzie Godziny Świętej, a po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo w intencji powołań.

7.         6 listopada – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

8.         7 listopada – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

9.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 8 listopada, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

10.       8 listopada, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 12.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej (kraj reprezentujący współczesne męczeństwo chrześcijan). Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

11.       Również, w przyszłą niedzielę ok. godz. 13.15 zostaną poświęcone nowe pomniki na cmentarzu.

12.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc listopad:

            -o zachowanie wartości chrześcijańskich przez Polaków i odnowę wiary w Europie;

            -o wieczny pokój dla zmarłych biskupów, kapłanów i członków Żywego Różańca;

            -o pokój w naszej Ojczyźnie i zażegnanie konfliktów za wschodnią granicą Polski.

13.       Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Grabowskiej z Kalinowca za kwiaty do dekoracji kościoła.