2 NIEDZIELA WIELKANOCNA,

czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.         Dzisiaj, pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”rozpoczyna się 76.Tydzień Miłosierdzia.

2.         23 kwietnia, we czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3.         25 kwietnia, w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.

Jest to jednocześnie dzień imienin Pana Organisty i Pana Kościelnego.Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

4.         Od jutra, w dni powszednie, godzinę przed Mszą św. wieczorną, będziemy kontynuowali adorację Najświętszego Sakramentu w intencji opanowania pandemii koronawirusa. W czasie nabożeństwa, wspólnie lub prywatnie, będzie okazja do odmówienia różańca i koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.45 będziemy się modlić słowami litanii do św. Rocha, patrona na czas zarazy. Adoracja będzie się kończyła śpiewem suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W czasie nabożeństwa będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

5.         W związku z nowym rozporządzeniem Rządu:

-wszyscy (poza celebransem) uczestnicy nabożeństw obowiązani są do zakrywania ust i nosa;

-od 20 kwietnia na 1 osobę uczestniczącą w nabożeństwie powinno przypadać 15 m2, co w naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ok. 1500 m2 daje 100 osób w czasie jednego nabożeństwa;

-w czasie nabożeństw należy zachować bezpieczny dystans od drugiej osoby, tj. odległość 2 metrów.