NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

1.         Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

2.         Również, jutro - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Modlimy się w intencji ofiar ludobójstwa sowieckiego z 1940 r. oraz tych, którzy zginęli przed dziesięcioma laty, 10 kwietnia, w katastrofie lotniczej, w Smoleńsku.

 

3.         Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili przez osiem dni.          Poszczególne dni tygodnia po Zmartwychwstaniu Pańskim mają rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

4.         Od wtorku, godzinę przed Mszą św. wieczorną w naszym kościele, będziemy kontynuowali adorację Najświętszego Sakramentu w intencji ustania pandemii koronawirusa. O godz. 17.30 będzie rozpoczynała się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię św.

 

5.         W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia Bożego,rozpocznie się 76.Tydzień Miłosierdzia.

 

6.         Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy też za ofiary „na kościół” składane do skarbony znajdującej się przy wejściu do naszej świątyni lub wpłacane na konto bankowe. Z racji na trwającą pandemię koronowirusa są to jedyne dostępne formy finansowego wsparcia parafii.