ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1.         Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00 w sali parafialnej na plebanii, odbędzie się spotkanie z krawcową dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2.         Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

- 13 stycznia, poniedziałek:

-od godz.   9.00: Nowy Ratyniec, Stary Ratyniec (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Wolności i przyległe (2 księży);

- 14 stycznia, wtorek:

-od godz.   9.00: Trzciniec Duży, Trzciniec Mały (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Nurska i Targowa (2 księży);

- 15 stycznia, środa:

-od godz.   9.00: Albinów (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Leśna - cała (3 księży):

-1 ksiądz od nr 3 do nr 14

-2 ksiądz od nr 13 do nr 33

-3 ksiądz od nr 36 do nr 60 i Tosie 61

- 16 stycznia, czwartek:

-od godz.   9.00: Grądy (1 ksiądz);

-od godz.   9.00: Nowa Maliszewa, Stara Maliszewa (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Pańska (2 księży);

- 17 stycznia, piątek:

-od godz.   9.00: Zaleś (1 ksiądz);

-od godz.   9.00: Zawady (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Kolejowa  (2 księży);

- 18 stycznia, sobota:

-od godz. 9.00: Kosów – ul. Młynarska i przyległe oraz Kosów-Hulidów (2 księży);

-od godz. 9.00: Kosów–Sitne: ul. Długa, Spacerowa, Węgrowska i przyległe (2 księży)

Cały program kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

3.         16 stycznia, we czwartek po Mszy św. wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie w łączności ze św. Janem Pawłem II.

4.         17 stycznia, w piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata.

5.         Również, 17 stycznia, w piątek, pod hasłem: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20, 8), w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XXIII Dzień Judaizmu. Będziemy modlili się w intencji dialogu i pojednania katolicko - żydowskiego.

6.         Także, 17 stycznia, w piątek, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie i promocja tomiku wierszy Pana Piotra Siemieniuka pt. „W poczekalni życia”.

7.         W dniach 18 – 25 stycznia, pod hasłem: „Życzliwymi bądźcie” (por. Dz 28, 2), będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

8.         W przyszłą niedzielę, 19 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.