2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1.         Jutro– Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli (jest to święto nakazane – obowiązuje udział we Mszy św.). W trakcie każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitwy i pomocy misjom, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Eucharystia źródłem Misji”. Ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz kolejny ulicami Kosowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 przy Urzędzie Miasta i Gminy, a zakończą się Mszą św. o godz. 12.00 w naszym kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy, szczególnie rodziców z dziećmi, do udziału w tej uroczystości.

2.         Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

- 7 stycznia, wtorek:

-od godz.   9.00: Dębe (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Gutowska i Boczna (2 księży);

- 8 stycznia, środa:

-od godz.   9.00: Rytele Wszołki (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Graniczna, Spokojna, Parkowa, Mazowiecka i Wiejska (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Armii Krajowej i Szkolna (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Towarowa, Nadrzeczna, Energetyczna (1 ksiądz);

- 9 stycznia, czwartek:

-od godz.   9.00: Guty (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Mostowa, Małkińska i Piaskowa (1 ksiądz)

-od godz. 16.00 (!): Kosów – ul. Radosna i Słoneczna (1 ksiądz);

- 10 stycznia, piątek:

-od godz.   9.00: Nowa Wieś (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów - ul. Kościelna i Sportowa (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Sadowa (1 ksiądz);

- 11 stycznia, sobota:

-od godz.  9.00: Kosów – ul. Nowa (2 księży);

-od godz.  9.00: Kosów – ul. Polna i przyległe (2 księży);

- 12 stycznia, niedziela:

-od godz. 14.00: Henrysin (1 ksiądz).

Cały program kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

3.         10 stycznia, w piątek, w katedrze drohiczyńskiej – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Modlimy się w intencji naszej diecezji i Księdza Biskupa.

4.         W najbliższą niedzielę, 12 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu św., za kapłana, który go udzielił, za rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie, jest to dobra okazja do przypomnienia sobie zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły.

5.         Również, w przyszłą niedzielę, 12 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 w sali parafialnej na plebanii, odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z krawcową.

6.         Statystyka parafialna - podsumowanie 2019 r. (posługi):

- sakrament chrztu św.: 51, (2018 – 48);

- sakrament małżeństwa: 25, (2018 – 32);

- pogrzeby: 87, (2018 – 94).