27 NIEDZIELA ZWYKŁA

6 PAŹDZIERNKA 2019

 

1.         7 października, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca.

 

2.         Także, 7 października, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i różańcu – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

3.         13 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”będziemy obchodzili 19.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

            Również tego dnia, Akcja Katolicka wraz z ministrantami będzie rozprowadzała kremówki papieskie. Zebrane przy tej okazji ofiary, będą przeznaczone na wsparcie wyjazdu integracyjnego służby liturgicznej.

 

4.         W dniach 13 – 15 października, od niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. kan. Roman Kowerdziej, Duszpasterz Wspólnot Maryjnych Diecezji Drohiczyńskiej.

            Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, a Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

            Po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

            Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

5.         19 października, w sobotę, planowany jest wyjazd integracyjny ministrantów i scholii do Parku Trampolin w Siedlcach. Koszt – 25 zł. Szczegółowe informacje i zapisy – u Ks. Grzegorza.

 

6.         W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

 

7.         Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

8.         W zakrystii można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 5 zł/szt.

 

9.         Polski Czerwony Krzyż ustawił na parkingu przy plebanii pojemniki na odzież używaną. Przyłączając się do tej akcji, możemy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i włączyć się w szlachetne dzieło. Prosimy, aby rzeczy których się pozbywamy, były uprane.

 

10.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Wioletcie Poniatowskiej i Igorowi Modzelewskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

11.       Z wielką radością informujemy, że Ewelina Krzymowska, jako reprezentantka naszej parafii, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii solistów na 26.Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019. Laureatce życzymy dalszych sukcesów.