26 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 WRZEŚNIA 2019

 

1.         Dzisiaj, w liturgiczne święto świętych Archaniołów, w naszym kościele parafialnym zostanie(ła) poświęcona figura św. Michała Archanioła, rozpoczniemy(ęliśmy) też, odmawianie modlitwy do Księcia Anielskiego. Tekst modlitwy został ułożony przez papieża Leona XIII, a figura jest darem Państwa Ewy i Waldemara Krasków, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Modlitwa będzie odmawiana podczas każdej Mszy św.

 

2.         30 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

3.         1 października, we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.

 

4.         Również, 1 października, we wtorek, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane, w dni powszednie, codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – po sumie.

            Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, we czwartek – kółka różańcowe, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

            Zapraszamy także, szczególnie dzieci, do konkursu na najpiękniejszy i największy różaniec. Różaniec wykonujemy z materiałów trwałych (nie może być np. z owoców, czy warzyw). Różaniec należy podpisać, przynieść do kościoła, do 20 października i złożyć na bocznym ołtarzu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ostatnią niedzielę października

 

5.         Także, od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 15.30 do 16.30.

 

6.         2 października, we środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

7.         3 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

8.         4 października, w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

 

9.         Również, 4października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

 

10.       Także, 4 października, w piątek o godz. 16.00 w sali na plebanii – zbiórka kandydatów na ministrantów.

 

11.       5 października, w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

12.       Również, 5 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.

 

13.       Także, 5 października, w sobotę o godz. 10.00 w sali na plebanii – zbiórka ministrancka.

 

14.       6 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.

 

15.       Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 6 października, będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

16.       Na 24 października planowana jest pielgrzymka autokarowa do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Na trasie przejazdu znajdą się także: Suchowola – rodzinna parafia bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Różanystok – sanktuarium Matki Bożej, Białystok – sanktuarium Matki Bożej i bł. ks. Michała Sopoćki. Koszt – 70 zł (jeśli zbierze się komplet). Zapisy – w kancelarii i u Ks. Grzegorza.

 

17.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc październik:

            -o wspieranie modlitwą i dziełami miłosierdzia pracujących na misjach;

            -o rychłą beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot.

 

18.       Serdecznie dziękujemy Państwu Ewie i Waldemarowi Kraskom za kwiaty do dekoracji kościoła oraz Panu Andrzejowi Mrozowi za wymianę żarówek w halogenach oświetlających kościół, a także mieszkańcom Zawad za ofiarę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie w wysokości 220 zł.