5 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. 29 kwietnia, w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

2. Również, 29 kwietnia, w poniedziałek – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

3. 1 maja, we środę – wspomnienie liturgiczne św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych.

 

4. Także, 1 maja, we środę rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 10.00. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.

 

5. Również, we środę, 1 maja po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

6. 2 maja, we czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

7. Także, 2 maja, we czwartek - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.

 

8. Również, 2 maja - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

9. 3 maja, we piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, a jednocześnie – 233.Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków, po niej - złożenie kwiatów przy pomnikach, a następnie, w MGOK, przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej pt. „Wiwat Konstytucja”.

Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

10. Także, 3 maja – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzające zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 10.00. W kapicach: spowiedź – we czwartek o godz. 19.00, a w pierwszy piątek nie będzie tam nabożeństw wynagradzających.

 

11. 4 maja, w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę.

 

12. Również, 4 maja – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

13. 5 maja – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.

 

14. Także, 5 maja o godz. 13.30 w MGOK w Kosowie Lackim odbędzie się promocja płyty autorstwa śp. Witolda Radomskiego pt. „Nigdy więcej”. Wcześniej, o godz. 12.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci, a po niej – zapalenie zniczy na grobie Zmarłego.

 

15. Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj: Intencja powszechna – Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

 

16. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc maj:

- w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.;

- o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej diecezji;

- o zakończenie działań zbrojnych między narodami.

 

17. Bóg zapłać za ofiarę na remont kościoła: z Telak – 200 zł.